Connect with us

Juhtkiri

Terroristid on terroristid

Terrorirühmituse Islamiriik nimevalikust on aru saada, et nad sooviksid riigina tunnustamist ja rääkida kogu islamimaailma nimel. Sellele ambitsioonile ei tohiks Euroopa liidrid toitu anda.
Prantsuse president Françoise Hollande ütles, et see on sõda, sama kinnitas Rooma paavst. Sellega ületähtsustasid nad ühe äärmusrühmituse rolli, sest sõdu on seni peetud ikkagi riikide vahel.
Sisuliselt oli reedel Pariisis toimunu ikkagi terrorirünnak. Jääb nõustuda Mihhail Lotmaniga, kes tänases Hiiu Lehes ütleb, et tegemist oli terroristide koordineeritud rünnakuga ja võidelda sellega tuleb mitte sõjaliste vahenditega, vaid intensiivistades terrorismivastast võitlust.
Terroristide peamine soov on külvata hirmu. Ja Pariisis toimunu oli tõeliselt kohutav. Kõik see jõudis läbi meediakanalite väga otse meieni – hirm, kaos, valu…
Pariisis õppiv Oliver Mõru kirjeldas eile Eesti Päevalehe reporterile eluolu pärast reedel juhtunut. Ta ütles, et inimesed püüavad oma käitumisega märku anda, et nad ei karda ja jätkavad oma normaalset elu.
Ka meil pole põhjust hirmuks ja paanikaks – hulle on maailmas ikka olnud. Me peame nende tegevuse peatama, aga mitte istuma kodus ja oma elu elamata jätma.
Küll aga kannatanutele kaasa tundma. Kaastunne, mida maailma inimesed näitasid üles Prantsusmaa saatkondade juurde lilli viies, valgustades Prantsuse lipu värvides hooneid üle maailma, kattes oma foto Facebookis Prantsuse trikolooriga, oli ulatuslikum kui kunagi enne. Me ütlesime, et me leiname koos prantslastega. Nüüd peame koos nendega vaprad olema.

17. november 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.