Connect with us

Uudised

Teenetemärgi saaja: Mind peeti omaks

Harda Roosna
Harda Roosna
Esimesed Hiiu maakonna teenetemärgid pälvisid teenekas arst Ruta Mihelson ja muuseumitöötaja Helgi Põllo.
“Ei oodanud ma midagi, aga meeldiv on ikka – nüüd on nagu maratoni lõpp ja medal ka kaelas,” ütles tänavu ammugi väljateenitud puhkusele jäänud Ruta Mihelson (76) Hiiu maakonna teenetemärgi kohta. Maakonna teenetemärk oli laureaadil veel karbis, rinnas kandis ta 2005. aastal Vabariigi presidendilt saadud Punase Risti teenetemärki.
Hiiumaale arstiks tulnud Mihelson ütles, et hiidlased on tema vastu väga kenad ja tema teeneid varemgi tunnustamisvääriliseks pidanud. Ta tõi näiteks, et kohe esimesel tööaastal pandi talle ühel koduvisiidil mannerguga õlut kaasa. “Peeti ikka inimeseks, peeti omaks,” kinnitas doktor Mihelson, kes töötas Hiiumaa haiglas üle 53 aasta ning aastatel 1977–1986 oli Hiiumaa rajoonihaigla peaarst.
Ruta Mihelson ütles, et tunnustuse auks on kavas juua koos lähedastega pokaal šampust ning minna koos lapselapsega ooperisse.
Mihelson ütles, et nüüd on sellisteks käikudeks võimalust, varem arstina töötades oli ta oma tööga ikka väga kinni ega saanud eriti selliseid sõite endale lubada.
Väga oluline tunnustus
Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo ütles, et tunnustus on talle väga oluline: “Ma pean ennast läbi ja lõhki hiidlaseks ja selles mõttes on Hiiumaa tunnustus alati kõige olulisem. Teame ju neid vanu ütelusi, et kõik on tuntud kaugemal kui kodukandis, aga kui leida tunnustust ka kodukandis, on see seda südamlikum.”
Põllo ütles, et ta on väga õnnelik inimene, kuna saab elada Hiiumaal, kus tema esivanemad on sajad aastad enne elanud. “Sisuliselt on nad loonud ka mulle mu töö oma eludega – neid uurida, neid meeles pidada, nende teadmisi edasi anda – nad on mulle nagu kõik valmis teinud!” ütles värske teenetemärgi laureaat rõõmust särades.
Ta tunnistas, et kuna töö on hästi tihedalt seotud ka ta enda huvide ja hobidega, siis vahest ei saagi aru, kus selle töö algus ja lõpp täpselt on. “Mul on hästi hea meel, et ma justkui töötaksin iseendale, aga kuna kõik teised on selle loonud, siis mul on hea meel seda kõigiga ka jagada. Ja kui neid asju südamega teed, siis see kiirgab ka kusagile ja ma arvan, et see tänane tunnustus on selle kinnituseks.”
Tuletorni vundament
Uue Hiiumaa teenetemärgi kohta ütles Põllo, et see meenutab talle Kõpu tuletorni pealtvaates.
Põllo arvas, et pole nii väga vahet, kas tublide inimeste teeneid tunnustatakse plaadi või märgiga. “Teeneteplaati saab saaja rohkem oma kodus vaadata, aga teenetemärk annab võimaluse seda pidulikel puhkudel kanda nagu öeldakse ilu ja auga ning selles mõttes on see rohkem nähtav, aga ka teeneteplaat kui kunstitöö on olnud väga tore,” kinnitas Helgi Põllo.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...