Jälgi meid

TEEMA

TEATRI PROBLEEMID | Hiiumaal armastatakse oma teatrit, aga igatsetakse külalisi

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub. 

Naaditeatri etendus „Perekond“. Pildil vasakult: Henn Martinson, Mari-Liis Leivalt, Taavi Sadul, Õie Laksberg ja Triin Saue. | Eike Meresmaa

Teatritegemise olukord saarel on suures pildis mitmekesine. Teatrit tehakse külaseltsides, harrastusteatrite festivalidelt nopitakse preemiaid ning vaikselt tegutseb ka nukuteater. Suuremate teatrite lavastuste vaatamiseks korraldatakse erireise mandrile. 

Kassaris tehakse menukaid suvelavastusi oma jõududega juba aastaid. Kassari kultuuri eestvedaja Merike Niimann arvas, et takistusi teatritegemisel pole, kui inimestes on piisavalt soovi näidelda. „Mängime, kuidas juhendatakse ja oskame. Üle oma varju hüppama ei hakka ja see ongi just kirss tordil, miks meid ikka ja jälle vaatama tullakse,“ kommenteeris Niimann Kassari Haridusseltsi menu.

Sealse Haridusseltsi juhatuse liige Linda Tikk sõnab, et peamised probleemid, mis Hiiumaal teatri tegemisega kaasnevad, on näitetrupi juhendajate nappus ning noorte pealekasvu puudumine. „Kui lastega teatrit ei tehta, pole ka täiskasvanuid harrastajaid,“ mainis Tikk.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!