Connect with us

Uudised

Teaduslahingus jätkavad Kärdla kooli “Mandariinid”

Harda Roosna
Tänavuse võistluse Teadus­lahing finaalis esindab Hiiumaad Kärdla põhikooli võistkond “Mandariinid” koosseisus Birgit Kibus, Kustu Künnapas ja Andres Sõmer.
Finaaliks loositi maakondade esindusvõistkondadele uurimistöö teemad. Kärdla võistkonna teema oli vesiehitised ja praegu korraldavad nad Facebooki grupis Hiiumaa Heaks uuringut “Arteesiakaevude kasutamine Hiiumaal”.
Teaduslahingu kodulehel selgitatakse, et see on kooli­noortele mõeldud võistlus, mis toob õpilased põnevasse loodus- ja täppisteaduste maailma. Igapäevaelus ette tulevatele probleemidele ja teaduslikele küsimustele pannakse käed külge ning leitakse läbi katsetamise ja meeskonnatöö lahendus. Teaduslahingus võtavad mõõtu 7. – 9. klasside kolmeliikmelised võistkonnad.
Eelvooru võistlus toimus jaanuari lõpul Kärdlas, osales kaheksa võistkonda. Pikemalt kirjutasime sellest 31. jaanuari Hiiu Lehes.
Superfinaal peetakse 5. mail Tartus.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...