Jälgi meid

UUDISED

Suvine balletinädal Kõpu rahvamajas

erakogu
Sel suvel saavad lapsed juulikuus Kõpu poolsaarel asuvas ilusas Kõpu rahva­majas nädal aega balletti õppida.
Tantsuõpetaja Eike Ülevain ootab balletti proovima nii poisse kui ka tüdrukuid, eelnev tantsukogemus pole tarvilik. “Treenime elava muusika saatel ning reede õhtul saavad lapsed vanematele ja sõpradele esineda,” teatas Ülevain.
Balletinädal Kõpu rahvamajas algab esmaspäeval, 9. juulil ja kestab reede, 13. juulini. Iga päev kella 16st saavad balletiga mänguliselt tutvust teha kolme- kuni kuueaastased lapsed. Kella 16.50st saavad 7–10aastased teha pisut tõsisemalt trenni. Klaveril saadab Kristiina Kivil (Tüür). Registreerimine ja lisainfo eikeylevain@gmail.com
Eike Ülevain (sündinud 1980) on Eesti kaasaegse tantsu koreograaf ja tantsija. Balletiõpinguid alustas kuue aastaselt, lõpetas Tallinna Ülikooli koreograafia eriala ning töötab vabakutselise tantsukunstniku ja õpetajana.
Ülevain on tantsuõpetaja ka Tallinnas tegutsevas Tasapisi Tantsukoolis. Selle kooli kodu­lehel kirjutatakse, et ballett on maailma üks vanimaid ja kaunimaid tantsuvorme, ballett lastele, aga kuninglik hobi, millega võib alustada ükskõik, mis eas. Samas kinnitatakse, et balleti harrastamiseks pole tähtis kehatüüp, olemasolev vorm ega painduvus. Piisab siirast huvist balleti vastu.

Veel lugemist:

UUDISED

Jesper Parve ja Mari Ojasaar, kes veavad Kõpus erakooli asutamise protsessi, ostsid mitu aastat müügis olnud Pihla turismitalu. 1995. aastal ühe esimesena Hiiumaal asutatud...