Connect with us

Uudised

Suvelavastuseta Hiiumaa – “Väike Tjorven” Kalanasse ei tule

See suvi on üle aastate esimene kui Hiiumaal suvelavastust ei tule. Astrid Lindgreni koguperelavastus “Väike Tjorven”, mis plaanide kohaselt pidanuks sel suvel, 4.-13. juulini taas lavale tulema Kalana sadamas, etendub ilmselt Viimsis.
Kuna Hiidlaste koostöökogu jättis etenduse toetuseta, katsusid lavastuse maaletoojad sihtasutusest Ööbiku Park õnne veebikeskkonnas Hooandja. Tähtajaks, 1. maiks toetas etendust 17 hooandjat kokku 485 euroga. See moodustas eesmärgist, 5000 eurost vaid 10 protsenti. Veebikeskkonnas www.hooandja.ee on reegel, et algatused, mis tähtajaks vajalikku toetussummat kokku ei saa, jäävad toetuseta.
Etendus vajab Hiiumaal toimumiseks toetust, kuna Kalana sadamasse seatud tribüünid mahutavad vähe vaatajaid ja piletitulu kogu etenduse kulu katta ei suuda. “Ühe lavastuse loomine Hiiumaal kohapeal ja suure trupi majutamine, toitlustamine jm on üks väga kulukas ettevõtmine. Pigem oleme me endiselt ülimalt õnnelikud ja tänulikud, et eelmisel suvel kõik unistatu teoks sai, see oli lausa ime,” ütles Tjorveni-projekti juht Ere Naat sihtasutusest Ööbiku Park.
Ta rääkis, et Hooandja oli nende kõige viimane õlekõrs: “Nende poole pöördusime alles seejärel, kui olime saanud eitava vastuse Leaderilt, kust küsisime tegelikult suuremat summat kui Hooandjast.”
Samuti ei läinud sel aastal kõige edukamalt sponsorite otsing – erinevalt möödunud suvest. “Kui need asjad oleksid sujunud, poleks me Hooandjat üldse ette võtnudki,” lisas Naat.
Naat ütles, et 99protsendilise tõenäosusega näeb etendusi juulikuus Viimsi vallas mere ääres, täpsemalt Viimsi vabaõhumuuseumis. Kuna aga praegu just on käimas selles osas läbirääkimised, pole etendusi veel välja kuulutatud.
2013. aasta suvi on esimene, mil Hiiumaal ei ole päris oma suvelavastust. 2008. aastast alates on suveteater olnud Suursadamas – “Murdlainetus”, Kärdla elektrijaamas Hea Energia Festivali raames “Ei teki ega kao”, Tahkuna tuletorni jalamil “Tuulesaared” ja Kalana sadamas “Väike Tjorven”. “Kõik need lavastused on tehtud just Hiiumaal ja Hiiumaa jaoks, mitte üheks õhtuks kohale toodud, kahjuks tänavu see ei õnnestunud,” nentis Ere Naat.
Mullu käis Kalana sadamas “Väikese Tjorveni” üheksat etendust vaatamas paar tuhat inimest.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...