Jälgi meid

UUDISED

Suurõppus Orkaan jõuab ka Hiiumaale

Tänavune, järjekorras 13. Kaitseliidu suurõppus Orkaan algab 30. novembri õhtul, lõppeb 2. detsembril ja üks õppuseala on ka Hiiumaal.
Peamine piirkond, kus kaitseliitlased liiguvad, on keset saart, hõlmates Hüti, Metsaküla, Leigri ja Määvli vahelise ala. Lahingutegevus on planeeritud eelkõige riigimaadele ja kõik kahjud, sh rööpad kõrvaldab Kaitseliit oma jõududega.
“Kohavalikuga püüdsime kohalikke elanikke võimalikult vähe häirida,” selgitas Lääne maleva instruktor-kompaniiülem Sven Luik. “Ettevõtmise heaks ja ohutuks toimimiseks ei tasu õppust lähedalt vaatama tulla,” soovitas ta.
Hiiumaal osaleb õppusel umbes 100 riigikaitsjat, nende seas kaitseväelased soomukitega. Osalevad ka naiskodukaitsjad, kellest osa tegutseb koos kaitseliitlastega ja osa valmistab toitu.
Luik selgitas, et seekord Orkaani lõppedes rivistust ei toimu, kuna arvestatakse vabatahtlike eraeluga ja tahetakse nad võimalikult mõistlikul ajal koju saata.
Luik palus kannatlikkust ja ettevaatust ka teedel liigeldes, eriti just reedel, 30. novembril kell 16 väljuva parvlaevaga
Hiiumaale saabujatelt ja püha­päeval, 2. detsembril kell 14.30 praamiga mandrile minejatelt.
Kaitseliidu õppus Orkaan 2018 algab 30. novembril ja kestab kuni 2. detsembrini Hiiu-, Lääne-, Saare- ja Pärnumaal. Tegemist on igaaastase suurõppusega, kuhu tuleb kokku mitusada kaitseliitlast, põhiliselt Pärnu­maa, Lääne, Saaremaa ja Rapla malevatest. Hiiumaal peetava osa­õppuse korraldab Kaitseliidu Lääne malev.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

UUDISED

Nädalavahetusel peab sadakond kaitseliitlast lahinguid Tahkuna poolsaarel – täis­mahus toimub õppus Orkaan XV. Õppuse viib Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond läbi ühes liitlaste ja partneritega 3.–5....

UUDISED

Hiiumaa kaitseliitlased tähistasid organisatsiooni 103. aastapäeva piduliku rivistuse ja pärgade panekuga Kärdlas II MS mälestus­märgi juures, samas jagati tunnustust nii tublidele kaitseliitlastele kui naiskodukaitsjatele....

UUDISED

3. jaanuaril kell 10.30 helisesid üle Eesti kiriku­kellad ning mälestati vaikuse­minuti ja piduliku tseremooniaga Vabadussõjas võidelnuid ja langenuid. Sel aastal ühinesid algatusega ka TS...