Connect with us

Juhtkiri

Suur rõõm varjutab väikese mure

Nii tore on, kui saarlased saavad juunikuust liinile suurema lennuki. Neid ju ka palju rohkem kui hiidlasi.
Kurb, et selle rõõmu varjus ei räägi keegi, et hiidlased saavad juunist vanema lennuki – Jetstream 32 asemel tuleb meie liinile vanem mudel, Jetstream 31.
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kiitis eilsel valitsuse istungil, et uuel lepinguperioodil paraneb lennuühendus nii Kuressaare kui ka Kärdlaga. Jah, saarlased saavad suurema lennuki ja Tallinna–Kuressaare liini lennukiga saab nüüd edaspidi ka pagasi ära anda. Kuid hiidlased, kas meie pagas ikka peale mahub?
Ministri sõnul on meie boonus see, et vedaja on kohustatud kasutama GNSS maandumis­süsteemi. Seda, mida sama vedaja jaanuarikuust saadik ei ole veel suutnud kasutusele võtta.
Seda, et saame vanema lennuki, minister ei ütle. Kohtade arv on küll sama ja ruumi nagu oleks, kuid ka praegu kasutusel oleva lennukiga on sõitmast keeldutud.
Üsna paljud küsivad, et kuidas te, hiidlased, üldse julgete sellise lennukiga lennata? Näiteks äsja täiskasvanuhariduse koostöö­seminaril esinenud Pille-Riin Persidskaja tunnistas, et tal oli hirm nii väikese lennukiga üle mere sõita.
Üks pluss on muidugi see, et uuel teenindus­perioodil peab lennuettevõte tagama ka koodi­jagamise ehk rahvusvaheliselt lennult Tallinnasse saabudes on võimalik sujuvalt üle minna järgmisele lennule, ilma et peaks lennujaamast vahepeal väljuma ja ennast uuesti uuele lennule registreerima.
Kas senisest vanem lennuk ei või lennata soovijate arvu hoopis vähendada?

12. aprill 2019

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...