Connect with us

Transport

Spordikeskus jääb, helikopteriplats kolib

Anna Zvereva
Konflikt Hiiumaa uue spordikeskuse ja haigla helikopteri maandumis­platsi vahel on saamas lahendust – helikopteri­plats kolib, uue ehitamist rahastab omavalitsus.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles Hiiu Lehele eile, et vallavalitsus otsib lahendust, et jätkuvalt saaks kasutada kopteriplatsi haigla juures ja ka protsess uue spordikeskuse rajamiseks saaks plaani­päraselt jätkuda.
“Selleks on vallavalitsus olnud aktiivses suhtluses ning pidanud kohtumisi Hiiumaa haigla esindajatega, PPA lennusalga ja lennuameti esindajatega, spordikeskuse arhitektidega ning detailplaneeringu koostajatega,” loetles vallavanem.
Kolmapäeval kohtusid valla­vanem Rand, arenguosakonna juhataja Monika Pihlak ja arhitekt Kaire Nõmm lennu­ametis Andres Lainojaga, kes on lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna vanem­inspektor. Koos arutati kopteriplatsi võimaliku uue asukoha üle haigla lähiümbruses. “Selgus uue ja kõigile osapooltele sobiva asukoha osas on saabumas tuleval nädalal,” kinnitas vallavanem.
Haigla platsi kolimisega nõus
Teisipäeval kohtusid Monika Pihlak ja Kaire Nõmm Hiiumaa haigla juhatuse liikmete Riina Tamme ja Tõnis Siiri ning haldusjuhi Tõnis Laane­mäega. Koos arutati võimalikke alternatiive haigla kopteriplatsi toimimiseks ja vajadusel selle asukoha muutmiseks ning lepiti kokku edasine tegevus. Samas vaadati üle vallavalitsuse ja PPA lennusalga koostöös kaalutud kopteriplatsi uued võimalikud asukohad ja arutati edasist tegevuskava.
Koosolekul otsustati, et Hiiumaa haigla on nõus kopteri­platsi uue asukoha kavandamisega tingimustel, et see on heaks kiidetud haigla nõukogu, PPA Lennusalga ja lennuameti poolt ning uuele platsile on võimalik taotleda sertifitseeringut. Kui tingimustele vastav asukoht kopteri­platsile leitud ja lahendus dokumenteeritud, on Hiiumaa haigla nõus spordi­keskuse detailplaneeringu menetluse jätkamisega ega sea takistusi detailplaneeringu kehtestamisele.
Lisaks seadis haigla tingimuseks, et spordikeskuse ehitamise ajal ei tohi kopteriteenuse kvaliteet halveneda ega katkeda.
Vald maksab
Uue kopteriplatsi ehitust rahastab Hiiumaa vald omavahenditest, Hiiumaa haigla katab sertifitseerimisega seotud kulud ja tagab hilisema hoolduse.
Volikogu opositsiooni liige Inge Talts, kes on üks vallavanema umbusalduse algatajaid, kirjutas sotsiaalmeedias, et uue kopteriplatsi ehitus läheb vallale maksma hinnanguliselt 200 000 eurot.
Koalitsiooni kuuluv Tuuli Tammla lükkas selle väite ümber, tuues näiteks veidi rohkem kui kuu tagasi tehtud Vormsi kopteriplatsi hanke. Vormsi kopteriplatsi maksumuseks kujunes 71 400 eurot pluss käibemaks. Kogu­maksumus seega üle 85 000 euro, millest käibe­maksu saab vald tagasi.
Järgmise nädala volikogu istungil ootab vallavanemat ees üheksa opositsiooni liikme algatatud umbusaldusavaldus samal teemal – kas kauaoodatud spordikompleksi valmides saab haigla meditsiinilendudeks mõeldud helikopteri­platsi ikka edasi kasutada.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...