Connect with us

Muku

SÕPRUS | Kolhoosirahvas koguneb taas koosviibimisele

Käina maadel tegutsenud Sõpruse kolhoosi laialisaatmisest möödub tänavu kevadel juba 30 aastat. Nii ootavadki korraldajad endisi kolhoosnikke laupäeval, 6. aprillil kell 13 Rannu pubisse koosviibimisele.

Ühise laua taga on istutud varemgi ning koosveedetud aeg tundub tagantjärele helge, nagu nooruspõlv ikka. Rääkides Hiiu Lehega kolhoosis töötamisest, meenuvad nii kunagisele agronoomile Pilvi Postile kui ka dispetšer Aet Käsnale vaid mõnusad, muigama ajavad seigad. 

„Meie ajal enam seda rasket ja tasuta tööd polnud,“ meenutas Käsn. Ta lisas, et kui kolhooside loomise algaastail tuli kolhoosi anda oma loomad ja tööriistad ning künda-külvata kolhoosi tarbeks omaenese põllul ning vastumeelsus rahva seas oli suur, siis 70-80ndate aastate põlvkond kolhoosnikke ei olnud enam läbi elanud ülekohut ja algaastate raskusi. 

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...