Connect with us

Krimi

Soovitus: Õppige teiste vigadest

Eile (13. reede) õhtul varastati Tallinna bussijaamas mu rahakott. See toimus väga professionaalselt. Olukord polnud aga profile lihtne ja tänu sellele jäi ta mulle silma, kahjuks küll takkajärgi tarkusena, aga siiski. Tegu oli vene keelt kõneleva nudipäise lühemat kasvu meesterahvaga. Korralikult riides tumedas nailonülikonnas, käes jalutuskepp või vihmavari. Ilmselt jälgis ta mind juba piletiostuautomaadi juures. Lõppsooritus toimus juba bussis.
Õnneks märkasin rahakoti kaotsiminekut üsna ruttu ja juba pool tundi peale bussi väljumist olid kõik olulised kaardid telefonitsi lukku pandud. Oli valus õppetund.
Kõigile, kes reisivad bussiga või rongiga, olge tähelepanelikud. Mina tegin järgmised vead:
1. Kuna rahvast oli palju ja piletiostujärjekord pikk, tulin ma piletiostuautomaadist eemale rahakott ja pilet näpus (Tal oli pikalt aega fikseerida mu rahakoti paksust ja seda, kuhu ma selle hiljem panen.) ja kohver teises käes.
2. Panin rahakoti õlakotti ja selle lükkasin muretult seljale (oleks pidanud panema põuetaskusse).
3. Bussi peatuskohas (teada-tuntud post nr 11) seisin tagareas ja helistasin (tal oli aega rahulikult õlakoti tõmblukk lahti teha). Varga õnnetuseks tuli buss ette ja ma liikusin rahva keskele (oleks ma seal kogu aeg olnud, oleks tema olukord palju keerulisem olnud).
Sellega minu vead lõppesid ja algas profi töö. Ta trügis bussi ja hakkas bussijuhile rääkima mingi paki saatmisest Haapsallu (seisis kogu aeg bussijuhi kõrval). Kui mina sealt kitsast kohast mööda trügisin, siis mingi hetk pidi toimuma vennikese sooritus. Peale minu möödumist olevat ta bussijuhile öelnud, et ta toob paki homme ja oligi läinud.
Minu lohutuseks on see, et sularaha ei olnud rahakotis palju, nii 20–30eurot. Kurvastuseks aga see, et seal olid kõik kaardid ja load, mis seal üldse olla said – sellest ka rahakoti ahvatlev paksus.
Armsad inimesed olge tähelepanelikud ja õppige teiste vigadest!
Hannes Kivisikk

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...