Connect with us

Krimi

Soovitus: Õppige teiste vigadest

Eile (13. reede) õhtul varastati Tallinna bussijaamas mu rahakott. See toimus väga professionaalselt. Olukord polnud aga profile lihtne ja tänu sellele jäi ta mulle silma, kahjuks küll takkajärgi tarkusena, aga siiski. Tegu oli vene keelt kõneleva nudipäise lühemat kasvu meesterahvaga. Korralikult riides tumedas nailonülikonnas, käes jalutuskepp või vihmavari. Ilmselt jälgis ta mind juba piletiostuautomaadi juures. Lõppsooritus toimus juba bussis.
Õnneks märkasin rahakoti kaotsiminekut üsna ruttu ja juba pool tundi peale bussi väljumist olid kõik olulised kaardid telefonitsi lukku pandud. Oli valus õppetund.
Kõigile, kes reisivad bussiga või rongiga, olge tähelepanelikud. Mina tegin järgmised vead:
1. Kuna rahvast oli palju ja piletiostujärjekord pikk, tulin ma piletiostuautomaadist eemale rahakott ja pilet näpus (Tal oli pikalt aega fikseerida mu rahakoti paksust ja seda, kuhu ma selle hiljem panen.) ja kohver teises käes.
2. Panin rahakoti õlakotti ja selle lükkasin muretult seljale (oleks pidanud panema põuetaskusse).
3. Bussi peatuskohas (teada-tuntud post nr 11) seisin tagareas ja helistasin (tal oli aega rahulikult õlakoti tõmblukk lahti teha). Varga õnnetuseks tuli buss ette ja ma liikusin rahva keskele (oleks ma seal kogu aeg olnud, oleks tema olukord palju keerulisem olnud).
Sellega minu vead lõppesid ja algas profi töö. Ta trügis bussi ja hakkas bussijuhile rääkima mingi paki saatmisest Haapsallu (seisis kogu aeg bussijuhi kõrval). Kui mina sealt kitsast kohast mööda trügisin, siis mingi hetk pidi toimuma vennikese sooritus. Peale minu möödumist olevat ta bussijuhile öelnud, et ta toob paki homme ja oligi läinud.
Minu lohutuseks on see, et sularaha ei olnud rahakotis palju, nii 20–30eurot. Kurvastuseks aga see, et seal olid kõik kaardid ja load, mis seal üldse olla said – sellest ka rahakoti ahvatlev paksus.
Armsad inimesed olge tähelepanelikud ja õppige teiste vigadest!
Hannes Kivisikk

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...