Connect with us

Uudised

Seminar dementsusega inimeste toetamisest

Neljapäeval, 20. mail kutsuvad Dementsuse Kompetentsikeskus ja MTÜ Elu Dementsusega kõiki, keda teema puudutab, osalema seminaril “Dementsusega inimese toetamine”. Järgneb kokkusaamine dementsusega inimeste lähedastega. Mõlemal üritusel osalemisest tuleks eelnevalt teada anda.

20. mail kell 13 Kärdlas Leigri väljak 5 teise korruse saalis algavale seminarile on oodatud dementsusega inimese lähedased, sotsiaaltöötajad, teenuseosutajad, perearstid ja -õed jt. Osaleda saab ka veebi kaudu.

Seminaril esinevad tegevusterapeut Hanna-Stiina
Heinmets, Dementsuse Kompetentsikeskuse esindaja Kadi Neubauer ja Hiiumaa valla sotsiaalosakonna juhataja Kairi Lõppe.

Tööd alustab tugigrupp

Peale seminari, kell 15.30, saadakse kokku dementsusega inimeste lähedastega, et sõbralikus vestlusringis jagada oma kogemusi ja üksteist toetada.

Mis on dementsusega inimeste lähedaste tugigrupp?
Dementsusega inimeste lähedased on tihti silmitsi olukorraga, kus vajatakse asjakohast informatsiooni, tuge või nõuandeid, et mõista ja tulla toime dementsussündroomi põdeva pereliikmega. Dementsusega inimeste lähedastele mõeldud tugigrupis saavadki kokku inimesed, kes üksteist mõistavad, kellel on sarnased mured – seal jagatakse omavahel infot, kogemusi ja nippe. Tugigrupi kõige olulisem roll on toetuse jagamine. Tugigrupikohtumistel on omad reeglid – kõik, mida seal räägitakse, see jääb tugigruppi.

Alates 2017. aastast on MTÜ Elu Dementsusega koostöös Dementsuse Kompetentsikeskusega arendanud Eesti eri piirkondades dementsusega inimeste lähedastele mõeldud tugigruppe ning seekord alustab tugigrupp tööd Hiiumaal.

Mõlemast üritusest on võimalik osa võtta veebi vahendusel või osaledes Leigri väljak 5 endise Hiiu maavalitsuse maja teise korruse saalis toimuval seminaril.

Oma osalusest paluvad korraldajad teavitada telefonil
5343 4979 või meili teel pirje@tohvrihooldekodu.ee

Seminar ja tugigrupp on kõigile tasuta!

KORRALDAJAD

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Kuigi 14. Tuulekala trollingul kogusaak läbi aastate kõige kehvem polnudki, siis osalejate arvuga võrreldes kala ikkagi nappis.  Tänavune Orjakus toimunud Tuulekala festival kirjutas ennast...