Connect with us

Transport

Sel sügisel laevareisijaid rohkem

Helja Kaptein
Riik tellis Hiiumaa parvlaevaliinile täiendavaid reise, kuna võrreldes mullu septembriga kasvas sel liinil sõidukite arv 4,2 protsenti.
Aastaid oli väga tavaline, et koos augustikuuga lõppes suvine ülemerereisjate vool nagu noaga lõigatult, tänavused veonumbrid aga näitavad mingit muutust.
Hiiumaa turismiliidu juhatuse liige Ly Kaups ütles, et üks põhjusi on kindlasti ilus ja soe sügis. Samas on parvlaeva ülevedu reisija jaoks tehtud niivõrd lihtsaks, mugavaks ja soodsaks, et saare külalised teevad rohkem ühepäevaseid reise, sagedamini sõidavad tema hinnangul edasi-tagasi ka mandril õppivad või töölkäivad hiidlased ise.
Rasmus Ruuda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist kinnitas, et rohkem ongi kasvanud reedeti ja pühapäeviti st saarel nädalavahetuse veetvate reisijate arv: “Analüüsime iganädalaselt laevade täituvust ning nägime, et nii reedeti kui ka pühapäeviti oli Hiiumaa liinil laevalt mahajäämisi.”
Ruuda selgitas, et kuna vedaja OÜ Väinamere Liinid ei olnud vaatamata sõidukite mahajäämistele ministeeriumilt lisareise taotlenud, tellis ministeerium omal algatusel ise kaheks nädalaks Hiiumaa liinile lisareisid. Nii väljub veel ka sel nädalavahetusel lisareis reedel kell 20.30 Rohukülast ja kell 22 Heltermaalt ning pühapäeval kell 11.30 Rohukülast ja kell 13 Heltermaalt.
Reisijate tulv paistab jätkuvat
Neljapäeva hommikuks oli välja müüdud reedel kell 16, 17.30, 19 ja 20.30 väljuvate reiside eelmüügipiletid Rohuküla–Heltermaa suunal ja pühapäeval kell 14.30, 16, 17.30 ja 19 väljuvate reiside Heltermaa–Rohuküla suunal.
Siiski ei tähenda see, nagu need reisid oleks täiesti läbi müüdud. Kui klikata
www.tuulelaevad.ee müügikeskkonna rohelisel kastikesel “Pileteid müüdud” avaneb kiri, mis selgitab, et e-piletid [elektrooniliselt soetatud piletid] moodustavad laeva mahust kuni 70 protsenti. Sinisel kastil “Müük sadamas” avaneb aga kiri, mis selgitab, et igale reisile on võimalik osta pileteid ka sadamast, isegi siis kui e-piletid on täielikult välja müüdud.
Ly Kaups ütles oma kogemustele toetudes, et tihti jääb mujalt tulijatele mulje, et kui kõik eelmüügi piletid on müüdud, siis laevale ei pääsegi. “Kõiki pileteid eelmüügis läbi ei müüda ja ikka tasub  pool tundi enne laeva väljumist sadamasse tulla – enamasti saab ka laevale,” soovitas Kaups.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...