Connect with us

Juhtkiri

Seekord turiste süüdistada ei saa

Möödunud suvel valmistasid meelehärmi Hiiumaa pakendijäätmepunktid. Olukord neis oli trööstitu – konteinerid ajasid üle, linnud-loomad tassisid prügikastide kõrvale pandud jäätmed laiali.
Näpuga näidati turistide peale – kohalikel ju kodus konteinerid olemas, nemad ometi jäätmepunktidesse oma olmeprügi ei vii.
Sellest aastast on hiidlastel võimalus oma pakendijäätmeid kodust ära anda ja pakendipunkte on piisavalt palju, konteinereid niisamuti. 1. maist kehtima hakanud süsteemi kohaselt jäi Hiiumaale 22 pakendipunkti, kus võimalus jäätmeid liigiti ära anda.
Kordus aga sama, mis möödunud aastal. Prügikonteinerid täitusid kiiresti. Neisse viidi ka ehitusjäätmeid ja muud mitte­sobivat sodi.
Ja seekord me näpuga turistide peale näidata ei saa, sest turistid pole saarele veel pääsenudki. Kohal on ainult kohalikud ja suvehiidlased, kellel on kohustus sõlmida leping olmejäätmete äraveoks, samuti võimalus sõlmida leping pakendijäätmete äraveoks otse kodust.
Nii et seekord tuleb meil, hiidlastel võtta peegel ja iseendale otsa vaadata, kui tahame halvasti öelda sellele, kes meie saare kaunist loodust oma prügijamaga reostab.
Lisaks maksame sisuliselt ise­enda, maksu­maksja taskust kinni ka pakendi­konteineri tühjendamise, mille teenuse­pakkuja jätab tühjendamata põhjusel, et selles on näiteks olme- või ehitus­jäätmeid.
Mõelge korraks, äkki võiksime seda raha kasutada mõnel mõistlikumal otstarbel?

26. mai 2020

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...