Jälgi meid

Uudised

SDE juhatusse valiti Nestor ja Kaljurand

Sotsiaaldemokraadid valisid pühapäeval Eesti muusika- ja teatriakadeemia majas peetud üldkogul erakonna uueks esimeheks Lauri Läänemetsa, kes edestas teist kandidaati, Riina Sikkutit. Läänemetsa poolt andis hääle 234 saadikut, Sikkuti poolt 197.
Sotsiaaldemokraatide uueks juhiks tõusnud Läänemets seadis oma kõnes lati kõrgele, nimetades erakonna eesmärgiks peaministripartei rolli. “Erakond, kes on Eesti riigi loonud, seda eksiilis hoidnud ja uuesti üles ehitanud, ei tohi olla midagi vähemat kui peaministripartei,” ütles Läänemets. Uus liider lubas esiplaanile seada inimeste toimetulekut ja väärikust puudutavad küsimused.
SDE 12-liikmelisse juhatusse valiti teiste seas ka kaks hiidlast; Hiiumaa valla­volikogu liige Eiki Nestor, kes on SDE volikogu juhataja, ja Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand, kes on SDE volikogu liige. Enne erakonna esimehe valimist toetasid SDE Hiiumaa piirkonna liikmed Läänemetsa, Kaljurand avaldas toetust Sikkutile.
Eiki Nestor tegi üld­kogul üleskutse, nimetada erakonna asutajaliige ja kunagine esimees professor Marju Lauristin Sotsiaaldemokraatliku Erakonna auesimeheks. Ettepanekut tervitas üldkogu võimsa aplausi ja püsti tõusmisega. Üldkogul Zoomi vahendusel osalenud Marju Lauristini sõnul võttis see otsus ta nii silmist vesiseks kui ka tummaks. Ühtlasi lubas Marju Lauristin olla erakonnale “toeks niikaua kui ta jaksab”.
SDE aseesimeesteks valiti Riina Sikkut, Võru linnapea Anti Allas, Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer ning juba varasemalt samal kohal olnud riigikogu sotsiaal­komisjoni aseesimees ja Viljandi linnavolikogu esimees Helmen Kütt.
Läänemets esitas era­konna peasekretäri kandidaadiks riigikogu liikme Eduard Odinetsi, kelle üldkogu ka kinnitas. Erakonna senine peasekretär oli Rannar Vassiljev.
2019. aasta juunist Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda juhtinud Indrek Saar enam erakonna esimeheks ei kandideerinud. Üldkogul peetud lahkumiskõnes kutsus ta sotsiaaldemokraate kindlaks jääma oma alusväärtustele ja tõekspidamistele, mida tema sõnul on iseäranis vaja tänases hapras ja ebakindlas maailmas, kus pead tõstavad populism ja vandenõuteooriad.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Sotsiaaldemokraadid valisid pühapäeval Tartus toimunud üldkogul Sotsiaal­demokraatliku Erakonna uueks esi­meheks Indrek Saare, üks tema asetäitjaid on Hiiumaa vallavanem Reili Rand. Teises hääletusvoorus hääletas Saare...