Connect with us

Uudised

Sauer: Järgmine aukodanik peab olema seotud Jaburatega

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa valla esimene aukodanik avastas toreda seiga, et kõik aukodanikud on mingit moodi seotud ühe Kärdla linnajao, Jaburate külaga.
Osavallavanem Hergo Tasuja hüüdis Emmaste kooli saalis välja Hiiumaa valla esimese aukodaniku, Lembit Saueri nime. Liigutatud laureaat neelas pisaraid, võttis vastu lillekimbu, tänukirja ja 2020eurose preemia ning palus sõna.
“Hiiumaa on väga-väga-väga andekate ja väga-väga-väga töökate inimeste saar – kui te sellega nõus ei ole, siis vaadake enda kõrvale ja te peate seda tunnistama,” oli tema sõnum.
Mullu oktoobris 85. sünni­päeva tähistanud Sauer tänas meditsiinitöötajaid, kiitis omavalitsusjuhte ja valla koostööd Tallinna haiglaga, kus hiidlased saavad maailma tipptasemel ravi. “Tänu arstide heale tööle olen ma teie ees,” ütles aukodanik.
Hiiumaa spordi grand old man, teenekas haridustöötaja, treener ja spordimees Lembit Sauer on kaheaastase Hiiumaa valla esimene aukodanik. Esitluses loeti üles tema saavutused spordis, teened ja tunnustused. Muuhulgas märgiti, et vaatamata aastanumbrile passis, pakatab Lembit Sauer elurõõmust ja teotahtest, silma hakkab tema optimistlik ja positiivsust süstiv maailmavaade. Veel oli esitluses kirjas, et lisaks spordile huvitub ta ka kõigist teistest elualadest, oma arvamust väljendab selgelt ja argumenteeritult ning on teinud mitmeid muudatusettepanekuid. Ka märkab ta inimesi enda ümber ja tunnustab neid, peab sidet endiste ja praeguste spordiinimestega, peab meeles olulisi tähtpäevi ning ärgitab teisigi nendest lugu pidama.
Oma sõnavõtu lõpetas aukodanik humoorika tähele­panekuga: “Ma ei tea, kes saab olema valla järgmine aukodanik, aga ta peab olema seotud Jaburate külaga.” Sauer loetles, et Kärdla linnaosast nn Jaburate külast on ka kõik varasemad aukodanikud – Paul Kamm, Arnold Paroll, Salme Elgas, peaaegu Jaburate külas elab ka Ave Alavainu… “Ja kuigi Evald Teras Jaburate külas ei elanud, käis ta iga laupäev Jaburates saunas,” lõpetas saali naerupahvaku saatel loetelu värske aukodanik, kelle Tiigi tänava kodu asub samuti Jaburate külas.
Jaburate külaks kutsutakse üht Kärdla linnaosa. Legend räägib, et seal olevat elanud kaks usklikku vanapiigat, kes valju häälega rääkisid ja laulsid ning keda ümbruskonna elanikud seetõttu jaburateks kutsusid. 2012. aastal avati linna­jaos isegi ühepäeva­kohvik Jaburate Juures.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...