Connect with us

Uudised

Saarel kontrollitud töötajatest neljandikul oli registrikandega probleeme

Maksu- ja tolliamet (MTA) kontrollis eelmisel nädalal töötajate registreerimiskohustuse täitmist Hiiumaal. Kahe päeva jooksul kontrolliti 32 erinevat tegevuskohta, kus töötanud 78 töötajast neljandik olid kas registreerimata või valesti registreeritud. Külastatud ettevõtted tegutsevad peamiselt toitlustus- ja majutusvaldkonnas.
Kontroll tuvastas 13 registreerimata töötajat ja 7 vabatahtlikuna registreeritut, kes esialgsel hinnangul siiski saavad töö eest ka tasu. MTA kontrollitalituse juhataja Airi Lepassari sõnul võtsid ametnikud registreerimata töötajate osas ühendust ettevõtete juhatuse liikmetega, kellest nii mõnigi registreeris oma töötajad kohe. “Samuti uurisime juhatuse liikmetelt vabatahtliku töötamise põhjuste kohta ning osad tööandjad lubasid kanded parandada ning töötajad õigesti registreerida. Kindlasti jälgime, kas nad seda ka teevad,” märkis Lepassar.
Lepassari sõnul ei saa tegemist olla vabatahtliku töötamisega, kui töötaja saab äriühingult või FIE-lt tasu. “Sellisel juhul on tegemist juba töötamisega ja töötaja registreerimisel tuleb valida vastav töötamise liik: tööleping, võlaõiguslik leping vms. Tasu maksmisel tekib maksukohustus ja eeldus on ikkagi see, et inimesele makstakse töötamise eest tasu – palka,” selgitas ta. “Ei ole mõeldav, et keegi teeks pikema perioodi vältel üksnes vabatahtlikku tööd ilma selle eest tasu saamata.”
“Üldiselt märkasime, et info maksu- ja tolliameti kontrollist liikus kiiresti üle kogu Hiiumaa. Samal ajal kui mõnda ettevõtet ühel pool saart kontrollisime, registreeriti saare teises otsas mitu töötajat. Ringkäike Hiiumaale tehakse töötajate registreerimise kontrollimiseks kindlasti ka edaspidi,” lisas Lepassar.
Kokku töötab Hiiumaal töötamise registri andmetel 17. juuli seisuga 4489 inimest. Töötamise registreerimise kohustusega lisandus juuli esimesel poolel Hiiu maakonnas 87 uut töölepinguga töötavat inimest ning 103 muu töötamise liigiga töötavat inimest.
MTA/HL

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...