Connect with us

Uudised

Saare suurim ja tegusaim MTÜ koondab pensionäre

Harda Roosna
Hiiumaa ühe vanima ja suurima, 600liikmelise mittetulundusühingu juhatus pidas teisipäeval juhatuse koosolekut, mille esimene päevakorrapunkt oli kommunikatsioon avalikkusega.
Juba 1999. aastal asutatud ja seega 17 aastat tegutsenud Hiiumaa pensionäride ühendus on ilmselt ka üks saare tegusamaid organisatsioone ehkki väga palju laiem avalikkus sellest viimasel ajal ei teagi.
Tänavu juulis ametisse valitud ühenduse juhatuse esinaine Tiiu Vannas leidis, et info nende tegemistest jõuab avalikkuseni harva ja kutsus koosolekule ka Hiiu Lehe peatoimetaja. Peale nõupidamist jõudsime kokkuleppele, et edaspidi hakkab info ühenduse tegemistest jõudma Hiiu Lehe veergudele regulaarselt – kord kuus. Esimene lugu, kus kuu aja jooksul tehtu kokku võetakse ja järgmise kuu plaane avatakse, jõuab leheveergudele oktoobris.
Kes siis on ühendusse oodatud – kõik, kes tahavad aktiivselt vananeda – võiks selle lühidalt kokku võtta. Eksivad need, kes ütlevad, et nad ei tunne end veel nii vanana, et ühendusega liituda.
Oodatud on kõik pensionieas inimesed, ka need, kes äsja pensionile jäänud.
Loetelu kõigest sellest, millega ülehiiumaalise ühenduse liikmed tegelevad, on päris pikk: tantsu-, võimlemis- ja lauluringid, õppepäevad, ujumas­käimised ja reisi­muljete õhtud, matkad ja ekskursioonid, mis sageli on väga rahvarohked ja vahel viivad ka Eestist kaugemale. Liiga kõrges eas inimestele võib niisugune tempo isegi väsitav olla, ehkki tantsu­rühmades lööb aktiivselt kaasa ka üle 80aastaseid. Näiteks täna minnakse Ristnasse seenematkale, buss stardib kell 10 Pritsumaja parklast. Eelmisel aastal kuulati Mare Karavani Tuneesia reisi muljeid, sel aastal on tal plaan reisida Mallorcale.
Praegu on kõige aktuaalsem sõit pealinna eakate festivalile. Nii bussis kui majutuses on huvilistele veel kohti. Festival kestab küll kaks päeva, 5. ja 6. oktoobril, kuid teisel päeval on hiidlastel kavas ekskursioon. Vaatama minnakse Laitse lossi ja Graniitvillat ning kavas on kohtumine Saue päeva­keskuse eakatega. Kel huvi, võtku ühendust Kärdla päevakeskusega ja andku oma soovist teada telefonil 463 2161.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....