Connect with us

Uudised

Saare mesilasperede arv kasvas 201 võrra

Kui kevadel taotles 37 mesinikkuTARU toetust 500 mesilas­perele, siis nüüd, sügisel teatas 38 mesinikku 701 mesilasperest, millega PRIA järgmise aasta toetussumma määramisel arvestama peaks.
PRIA registrite osakonna juhataja Kiido Levin avaldas heameelt selle üle, et mesinikud on kiirelt omaks võtnud mesilasperede arvu teatamise kaks korda aastas.
Kui varem pidi mesilas­perede arvu teatama ainult 1. mai seisuga, siis sellest aastast lisandus ka sügisene teavitamine. “Koos kevadise mesilas­perede arvuga võimaldab see hinnata mesilas­perede talvekadusid, eelseisva meetootmise perioodi korje­perede arvu ning planeerida mesilasperede toetuse taotlejate mahtu,” selgitas Levin.
Kevadel teatasid Hiiumaal asuvatest mesilasperedest kuus ettevõtet, OÜ Summide Mesila, OÜ Apinda, OÜ Mesikäpp, Lemmena Mesindus­talu, Indrek Kutser ja OÜ Hiiumesi ning 31 eraisikut. Toetus­summa järgi otsustades on saare suurimad mesilad Indrek
Kutseril ja Lemmena mesindustalul.
Sügisel oli peredest teatamiseks aega kaks nädalat ja 15. novembriks anti PRIA põllu­majandusloomade registrile teada ligi 40 000 mesilas­perest ja registrisse kanti 140 uut mesilat.
Kõige rohkem, üle 5500 mesilaspere asub Lääne-Viru­maal. Järgnesid enam kui 4000 perega Tartumaa, Pärnumaa ja Saaremaa. Hiiumaalt registreeriti 701 mesilasperet. Kokku on mesilaid ligi 2000 mesinikul üle Eesti.
Järgmine kord tuleb PRIAle teatada mesilasperede arv 2020. mais ja siis saab taotleda ka TARU toetust, mille eesmärk on aidata kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilimisele ja põllumajanduskultuuride saagikusele.
TARU meetme kohta leiab lisateavet PRIA kodulehelt.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.