Connect with us

Uudised

SA Hiiumaa Muuseumid juhina jätkab Toomas Kokovkin

SA Hiiumaa Muuseumid nõukogu sõlmis viieks aastaks juhatuse liikme lepingu senise juhi Toomas Kokovkiniga.
Küsimusele, millised on järgmiseks viieks aastaks seatud suured eesmärgid, vastas Toomas Kokovkin, et saarel on väga palju väikemuuseume, mis aina enam vajavad n-ö suure muuseumi tuge.
“Usun, et oleme juhtival kohal maailmas ekspositsioonide arvult inimese kohta,” nentis Kokovkin. Lisaks Hiiumaa muuseumi filiaalidele on meil veel Kivimite maja, militaarmuuseum, Sõru muuseum, Suure­mõisa loss, kunstigalerii, kolm tule­torni, peagi ka Tuuletorni ekspositsioon…
“SA Hiiumaa Muuseumid ülesandeks on olla teadmuskeskuseks, kuhu koondub professionaalne oskus­teave meie kultuuripärandi säilitamiseks ja lahtimõtestamiseks,” sõnastas ta eesmärgi.
Kaks kandidaati
Sihtasutuse juhi konkurss kuulutati välja juunis ja tähtajaks, 2. septembriks laekus kaks sooviavaldust. Mõlemad kandidaadid kutsuti ka vestlus­vooru. Ametikoha soovija pidi muuhulgas kirjutama essee teemal “Sihtasutuse Hiiumaa Muuseumid arenguvõimalused ja väljakutsed aastatel 2020–2024”.
Nõukogu esinaine Marju Niinemaa ütles, et nõukogu liikmed pidasid Kokovkini kontseptsiooni tugevamaks, kuna see oli läbimõeldud ja kindlate eesmärkidega.
Nõukogu arvestas otsuse tegemisel ka seda, et tegevjuhil on visiooni kirjutamisel eelis ja väljastpoolt tulijal ei saakski olla nii kindlat visiooni.
“Siiski osutus Toomas tugevamaks ka muude omaduste poolest,” selgitas Niinemaa. “Nõukogu hindab ka Toomase sihikindlust – kui ta midagi endale eesmärgiks on seadnud, siis selle poole ta ka püüdleb.”
Nõukogu esinaine tõi näiteks viimaste aastate jooksul uuendatud Kassari muuseumi­maja eksposit­siooni ja Tobiase maja­muuseumi uue püsinäituse.
Ka on Niinemaa sõnul muuseumis teadlikumalt arendatud teadmuspõhist lähenemist, st tehtud koostööd erinevate organisatsioonidega, et jagada muuseumi laiapõhjalisi teadmisi. Lähiajal hakkab muuseum uuendama arengukava.
SA Hiiumaa Muuseumid nõukogusse kuuluvad Marju Niinemaa ja Dan Lukas muinsuskaitseametist, Kaidi Meristo rahandus­ministeeriumist, Hiiumaa valla­volikogu liige Sander Kopli, valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Karin Kokla ning voli­kogu esimees Aivar Viidik.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...