Connect with us

Uudised

RMK ohtlik kraav ei lase marjametsa

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kammiküla elanikud ei pääse enam kodu­lähedasse mustika­metsa, sest RMK on kaevanud sügavad kuivenduskraavid, millest üle ronida on ohtlik.
Hiiu Lehe poole pöördus murelik Kärdla linnaosa nn Kammiküla elanik, kelle sõnul ei pääse ta enam kodu lähedal asuvasse metsa.
“RMK ei lase meid enam metsa, ometi on riigimets meie kõigi oma,” oli elanik rahulolematu.
Tema sõnul on Kammiküla tagune riigimets Kärdla elanike seas populaarne mustika- ja seenemets. Probleem algas mullu, kui RMK raadas Kammiküla ja selle taga kasvava metsa vahele pika kitsa lagendiku. Maha jäeti kõik raiejäätmed, mis tekitasid ületamatu takistusriba.
Sel kevadel kaevati lagendiku veerele lisaks nelja meetri laiune ja kahe meetri sügavune kraav. Märjal ajal on kraav ületamatu selles oleva sügava vee tõttu. Kui kraavides vett pole, teevad selle läbimise ohtlikuks varisevad liivased kaldad.
RMK kommunikatsiooni­osakonna juhataja Kristi Parro vastas lehe päringule, et tegemist on kunagise Prählamäe kuivendusobjekti rekonstrueerimistöödega.
“Tööde käigus puhastatakse olemasolevad kraavid sinna kasvanud puudest ja setetest,” selgitas Parro, et sellega tagatakse kuivendus­objekti sihipärane toimimine.
Parro väitis, et metsale saab ligi samuti kui varem, paremate teede tõttu paiguti ka lähemale.
Kuigi elanikud sooviks, et kraavile tehtaks ülepääsuks sillad, oli Parro vastus lakooniline: “Sildu kraavide ületamiseks RMK ei raja.” Sillad ja truubid tehakse tema sõnul sinna, kuhu projekteerija on need ette näinud.
Ka elanike jaoks takistusriba moodustanud raiejäätmeid ei plaani RMK koristada. “Raiejäätmed kõdunevad mõne aastaga ja rikastavad sealse metsa huumust,” ütles Kristi Parro.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...