Connect with us

Transport

Ristmikel kasvavad hekid piiravad nähtavust

Hiiu Lehe poole pöördus üks autojuht, kellel on hiljuti Kärdlas olnud kaks ohtlikku olukorda seoses tänavaristmikel kasvavate hekkidega, mis varjavad vaadet.
Juht rääkis, et üks ohtlik olukord tekkis Liiva ja Väike-Liiva tänaval, kus kasvava hekikuuse tagant tuli laps teele. Õnneks suutis juht lapsele otsasõitu vältida.
Teine oli Väike-Liiva ja Metsa tänava ristmikul, kus Metsa tänavalt Väike-Liiva tänavale keerates sõitis talle ette auto, mis tuli poole autopikkuseni teele välja, et juht näeks, kas tänav on vaba. Seekord õnnestus auto­juhi sõnul kokkupõrget vältida vaid tänu sellele, et kõrvalasuva maja esisele oli tehtud tänava n-ö laiend ehk parkimis­koht. Lehele helistanud autojuht rääkis, et jõudis veel reageerida ja kuna laiend oli tühi, oli ruumi kõrvale põigata.
Juht, kes on need ehmatused üle elanud, tegi ette­paneku, et Kärdlas võiks kehtestada nõude, et tänavaristmikel, vähemalt 10 meetrit ristmikust, ei tohiks hekk olla kõrgem kui 1 meeter ja 10 sentimeetrit.
Kärdla osavalla vanem Lauri Preimann ütles Hiiu Lehele, et linna tänava­ristmike ohutuse küsimust on kavas arutada veel enne sügist loodavas Hiiumaa valla liikluskomisjonis.
“Asjatundjate kaasabil peaks selguma, milline on parim lahendus – kas hekkide kasvamise piiramine, keelamine või peeglite paigaldamine,” ütles Preimann.
Seni on vald paigaldanud halva nähtavusega ristmikele peegleid. Hiiu Lehele on hakanud silma kolm sellist.
Preimann ütles, et aluseks peeglite paigaldamisel oli Kärdla koolinoorte korraldatud linna liiklusohtlike kohtade uuring: “Noorte uuringu tulemused arutati läbi Hiiu valla liikluskomisjonis ja sellest tulenevaid meetmeid on juba rakendatud, näiteks peeglite paigaldamine ohtlikematele ristmikele.”
Hiiumaa noortekogu Ankur liikmed Merje Reismaa ja Triin Helimets otsustasid teha midagi oma kodusaare
heaks ning korraldasid
2016. aasta novembris uuringu Kärdla linna liiklus­ohtlikest kohtadest.
Muuhulgas küsiti, millised on Kärdla ohtlikumad ristmikud. Kolm enim mainitut olid Tiigi ja Pika tänava ristmik, Vabaduse ja Kalamaja tänava ristmik ning Tiigi ja Aia tänava ristmik. Ohtlikeks peeti enamikku ristmikest Tiigi tänaval, aga ka neid, mis ristuvad Vabaduse tänavaga ning kõiki ristmikke, kus nähtavust piiravad hekid.

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...