Connect with us

Juhtkiri

Riik, võta eeskuju

Turismifirma Estravel näitab head ees­kuju luues Kärdlasse kaks töökohta. Need kaks tublit töötajat asuvad Hiiumaal, aga tegelevad siinsete klientide tellimuste kõrval ka mujalt tulnud päringutega.
Õige lähenemine – teatud ametites pole vahet, kus töötaja istub, sest üle interneti on kõik sihtmärgid ühekaugusel ja info jookseb sama kiiresti.
Ülikiire interneti tooja, EstWin valguskaabel on saarele juba välja ehitatud, kuid kiirteelt tuleks nüüd teha riigi toel ka maha­sõidud – ettevõtjad ja üksikisikud neid mahasõite tõenäoliselt kinni maksta ei jaksa.
Igatahes Estraveli näitest võiks ees­kuju võtta ka riigiametid – selle asemele, et töötajaid saar(t)elt ära viia, tuleks siinsete töötajate tööpiirkondi laiendada kui kohalikke kliente väheks jääb.
Suur pluss lisaks – büroopinnad on Hiiu saarel kohe kindlasti märksa soodsamad, parkimine tasuta ja ummikuid ka pole.
Kunagi, vist enne kohaliku omavalitsuse valimisi, käis IRL isegi välja idee, et ministeeriumite ja ametite töötajaid võiks hajutada maapiirkondadesse. Kuid sinna see jäi.
Vähemalt pole Hiiumaale ühtki töö­kohta tagasi tulnud. Vastupidi – riigiettevõte Eesti Energia hoopis lõpetab 1. augustist töölepingu klienditeenindajaga, kes seni Kärdla postkontoris vastu võttis.
Kas poleks talle saanud panna lisaülesandeid telefoniteeninduse näol selle asemel, et töökoht likvideerida?
Miks selle asemel lastakse minema pika­ajalise töökogemusega klienditeenindajad. Estraveli puhul oli just peamine argument, et kogenud töötaja on väärtus, kellest ei raatsita loobuda. Elagu ta siis või saarel.

21. aprill 2015

Veel lugemist:

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...