Jälgi meid

UUDISED

Riigimaja 19 ideekavandist jäi sõelale 5

Kärdla riigimaja arhitektuurikonkursi žürii valis esimesel ühisarutelul 19 konkursile esitatud võistlustööst välja viis ideekavandit.
Žürii liige valla arhitekt Kaire Nõmm ütles, et tööd olid väga heal tasemel ja professionaalsed. Lisaks riigimajale sobiva asukoha ja vormi leidmisele tuli pakkuda lahendus samale krundile jääva kauplemisruumi ja turupaviljoni jaoks ning luua meeldiv avalik linnaruum, mis uued mahud loomulikul moel keskväljakuga seoks.
Väljavalitud töid analüüsib žürii põhjalikumalt edasi, jaanuari lõpuks peaks selguma võitja ja auhinnalised kohad.
Nõmme sõnul tuuakse kõik võistlusele esitatud ideekavandid Kärdlasse näitusele, kus kõik huvilised saavad ideedega tutvuda ja valida enda lemmiku. Koos näituse avamisega kuulutatakse välja ka konkursi võitjad.
Kuueliikmelist žüriid juhib Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. Lisaks Kairi Nõmmele on töid hindamas veel kolm arhitekti – Tiit Trummal, Maarja Kask ja Veronika Valk-Siska, kes on Eesti arhitektide liidu liikmed. Samuti kuulub žüriisse riigimajade projektijuht Silver Salla rahandusministeeriumist.

Veel lugemist:

UUDISED

Täna keskpäeval pannakse nurgakivi 6,4 miljonit eurot maksvale Kärdla kooli uuele hoonele. Uus koolimaja kerkib senisele koolihoovile, selles on 2535 ruutmeetrit pinda ja mõeldud...

UUDISED

Riigi Tugiteenuste keskus (RTK) ja Rahandusministeerium toetavad 27,5 miljoni euroga 26 uue avaliku sektori liginull-energiahoone rajamist ning kahe hoone energiatõhusaks renoveerimist. Selleks vajalik raha...