Connect with us

Uudised

Riigifestivalil esindab Hiiumaad Jõngermann

Sarah Body
Sarah Body
Sarah Body
Sarah Body
Kärdla kultuuri­keskuses kooliteatrite päeval etendunud seitsme lavastuse seast valis žürii vabariiklikule kooliteatrite festivalile Käina kooliteatri Jõngermann lavastuse “Poistekool”.
Sama etenduse eest teenis parima lavastaja preemia Tiia Korv ning Jamesi rolli eest sai parima näitleja preemia Georg Rüütel. Parima näitleja preemia sai ka Frida Pajo Lauka põhikooli etenduses “Vapper Keefir” mängitud Kurdi Maasikamoosi osa eest.
Parima lavakujunduse preemia sai Emmaste põhi­kooli venekeelne etendus “Muinasjutt surnud tsaaritütrest ja seitsmest vägilasest”, mille lavastas Svetlana Orav. Parima kostüümi preemia sai Kärdla nukuteatri etenduse “Väike Prints” lavale toodud kuninga kostüüm koos kandetooliga. Samas etenduses Ärinaist mänginud Hanna Aasma sai parima lavakõne preemia.
Kärdla põhikooli 6.b klassi etendust “Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest”, mille lavastajaks Regina Jõeleht, tunnustati parima partneritunnetuse preemiaga.
Žürii liige Aivar Viidik ütles, et nõustus kooliteatrite päeva žürii töös osalema, kuna on ka ise seotud etenduste korraldamisega: “Tundus põnev saada ülevaade sellest, mis kohalike kooliteatrite tasemel tehakse.”
Viidik tunnistas, et üllatusi oli päris mitmeid: “Meeldis väga mõni vahva näitlejatöö, ootamatu oli Emmaste venekeelne näidend ja muidugi väärib tunnustust Tiia Korvi lavastus, mis oli põhiliselt üles ehitatud Käina noormeeste näitlejatööle.”
Koos juhendajatega arutati päris pikalt žürii tähele­panekuid. “Kuna esinejad olid erinevas vanuses, olid ka soovitused erinevad,” lisas Viidik. “Üks olulisem, mida tasuks treenida, on lavaline julgus ja lavakõne – et sõnum ja emotsioon, mida lavalt esitatakse, ka publikuni jõuaks. Aga üldiselt olid kõik näitlejad tublid ja kindlasti soovitan neil näitlejatööga jätkata!”
Kõik etendused võistlesid omavahel keskastme kategoorias. “Päev oli tihe ja tore, vahepala pakkusid Suuremõisa pisikesed tantsu­lapsed, kes seekord etendusega festivali ajaks valmis ei jõudnud,” teatas Kärdla kultuurikeskuse töötaja Ille Savioja.
Päeva lõpuks said lapsed vaadata filmi “Päkapikkudega kodus” esilinastust. Samal ajal tegi žürii tööd ja andis kõigile juhendajatele tagasisidet ühises vestlusringis. Žüriisse kuulusid harrastusnäitleja Helve-Esta Sillamaa, Hiiumaa gümnaasiumi abiturient, kooliteatri kogemusega noor laulja Taaniel Palmiste ja Hiiumaa vallavolikogu esimees ning hiiu keele ja meele edendaja Aivar Viidik.
Kooliteatrite kesk­astme riigifestival toimub 20–21. aprillini Viljandimaal Karksi-Nuias.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...