Connect with us

Uudised

Rattaretk kutsub aruteludega liituma

repro
Roheliste rattaretk võtab Hiiumaal fookusesse kaks teemat – suured meretuulepargid ja värske õhk – asjasthuvitatuid oodatakse aruteludega liituma.
Retke korraldaja Helen Arusoo ütles, et mõlemad teemad puudutavad Hiiumaa tulevikku: “Need on kaks täiesti erinevat teed – üks viib paremale, teine vasakule.”
Arusoo rääkis, et kui nad seda retke pool aastat tagasi ette valmistama asusid, siis materjale uurides oli näha, et põhimurekoht oli tuule­generaatorite teema ja sellega seonduvalt Hiiumaa tulevik – mis rada minna.
Arusoo viitas, et Hiiu­madala ümbrusesse kerkiv tuuletööstus ei pruugi jääda viimaseks ning tuulegeneraatorid võivad kerkida mujalegi merre ümber Hiiumaa.
“Kui hiidlased nii otsustavad, et nad seda soovivad, et Hiiumaa muutuks tööstusmaastikuks, siis see on üks otsus. Aga kui minna seda teed, et Hiiumaa on tipp-puhkusesaar ja saab kunagi Organic Holiday sihtpunktiks number üks, siis see on täiesti teine otsus,” arutles Arusoo.
Tema hinnangul on kohalikud jäänud meretuule­parkide arutelust välja ning rattaretke käigus korraldatud aruteludel tahetakse anda üks võimalus kaasa­rääkimiseks.
Arusoo, kes on seotud ka Organic Estonia ettevõtmisega, ütles, et just selle projekti raames oli juttu ka Hiiu saare puhtast õhust ja ideest teha Hiiumaale värske õhu baar. See oleks turundus- ja kommunikatsiooniprojekt, millega reklaamitaks saare puhast loodust, õhku ja vaikust.
Tegelikult on värske õhu baarid ka päriselt olemas, need on suurlinnades sisse seatud baarid, kus saab raha eest käia värsket õhku hingamas. Nuputamaks, milline võiks välja näha Hiiumaa värske õhu baar, on Organic Estonia juhid ühendust võtnud Eesti kunstiakadeemia tudengitega, kes ehitasid Võru­maa metsa ruuporid metsahäälte kuulamiseks. Koos retkelistega kavandatakse ideedekorjet, milline see baar Hiiumaal välja näha võiks.
Lisaks kuulevad rattaretkelised saarel üle 20 kohajutu, kus neile tutvustatakse Hiiumaa vaatamisväärsusi ja ettevõtmisi.
Laagripaikades saab soodsa hinnaga osta raamatut, kus kirjas kokkuvõte 25 roheliste rattaretkest. Reedel saarele jõudev rattaretk, mis toob Hiiu saarele ligi paar tuhat ratturit, on järjekorras 28. Kes soovib, on oodatud kaasa väntama, ütles Helen Arusoo.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...