Connect with us

Uudised

Raketimudelistid tõid koju MMi kullad

Erakogu
Hiiumaa noored raketi­mudelistid Merili Tursk, Johanna Aaslepp ja Siiri Talts tõid Poolas Wloclawekis juunioride MMilt teist aastat järjest Eestile esikoha.
Tiim esines S4A ehk rakettlennuki arvestuses äärmiselt stabiilselt saades igaühe kolme lennu tulemusena vastavalt 500, 480 ja 408 punkti. Summa 1388 andis Eesti tiimile veenva võidu teiseks tulnud Hispaania tiimi (1277) ja Bulgaaria (1214) ees.
Võistlusi korraldava FAI ehk rahvusvahelise aeronautika­föderatsiooni aseesimees Narve Jensen, kes  oli ka žürii esimees, ütles, et talle valmistab eriti rõõmu, et poodiumi kõrgeimal astmel on kolm tüdrukut.
Johanna Aaslepp nimetas nende võidu tagatiseks lennukite korralikku timmimist ehk raketimudelite võistluseelset oskuslikku balansseerimist.
Noorte juhendaja Andres Laanejõe Hiiumaa mudeliklubist ütles, et ta on maailma kõige õnnelikum inimene. “Mul on nii tublid noored, kes viivad ellu minu unistused,” ütles Laanejõe viidates nõukogudeajale, kui eestlastel polnud lihtne tippvõistlustele pääseda. “Eesti lennuspordi ajaloos on see erakordne saavutus,” kinnitas ta.
Kokku võistles MMil 390 sportlast 24 riigist. S4A mudeli­klassis võistlesid 15 riigi esindajad, sh Venemaa ja Hiina, kes olid MMil kohal väga suurte võistkondadega, vastavalt 42 ja 58 võistlejat. Eesti tiimis oli vaid 15 liiget, neist viis juunioride arvestuses võistlejad – kõik viis Hiiumaalt – ja kolm täiskasvanute arvestuses esinenud mudelisportlast. Hiiumaa noored võistlesid ka teistes mudeliklassides ning lisaks eelnimetatud kolmikule andsid oma panuse ka Sten-Andri Laanejõe ja Rasmus Pall.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.