Connect with us

Juhtkiri

Rahu, ainult rahu

Hiiumaa haigla juhatuse liikme Tõnis Siiri sõnum hiidlastele on laenatud Karlssonilt: “Rahu, ainult rahu – Hiiumaa haigla ei kao kuhugi.”
Sama ütles haigla sünnitusosakonna kohta ka teine juhatuse liige Riina Tamm. Korra tõusis  teema ju taas päevakorda, kui tuli teade Põlva ja Valga haigla sünnitus­osakonna sulgemise kohta.
Tamm arvutas, et sellest saab juba 20 aastat, kui Rootsi eksperdid Eesti haiglate arengukava kokku panid ja otsustasid, et Hiiumaa väheseid sünnitajaid võib hakata kopteriga mandri haiglasse vedama.
Eks see ole üks märk sellest, et kauge ekspert võib omada briljantseid teadmisi valdkonnast, aga suure pildi puhul võivad märkamata jääda kohalikud erisused. Näiteks see, et päästekoptereid on meil vähe ja needki vanad, sest puudub raha uute ostmiseks.
Seitse kuud koos Riina Tammega Hiiumaa haiglat juhtinud Tõnis Siir seevastu saab juba hästi aru saare haigla eriolukorrast. Sümpaatne on ka see, kuidas Siir väärtustab väikese haigla “universaale”, kes peavad oskama paljusid asju, samas kui iga suurhaigla töötaja teeb oma kitsast lõiku.
Lugupidamist vääriv on ülemõe Riina Tamme panus meie haigla arengusse. Peale peaarst Gennadi Aaviku ootamatut lahkumist 2015. aasta novembris tuli tal aasta ja viis kuud juhtida ligi poolesaja töötajaga haiglakollektiivi. “See oli väga raske, alguses ma muudkui nutsin…,” tunnistas Tamm ja ütles, et uuest kolleegist on tal olnud palju tuge. “Üksinda on väga keeruline seda suurt vastutust kanda,” nentis Tamm.
Läänemaa haiglast tulnud Tõnis Siir ütles, et üks tema eeltingimus oli, et Riina Tamm juhatuse liikmena jätkab. Selle eest läheb talle Hiiu Lehe poolt veel 12 punkti, sest kohalik ja aastatepikkusel töökogemusel põhinev ekspertiis on väärtus, mida raha eest sisse ei osta.

2. mai 2018

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...