Connect with us

Juhtkiri

Räägi kaasa õigel ajal

Hiiumaa valla esimese arengukava projektile laekus ligi 400 muudatusettepanekut ja arvamus­avaldust kokku enam kui 130 leheküljel. Mitte ühessegi Hiiumaal valminud arengukavasse pole varem teadaolevalt nii palju muudatusettepanekuid tehtud.
Tundub, et hiidlasi huvitab üha enam kogu­konna areng ja soovitakse sellesse ka oma panus anda. See on igati positiivne!
Arengukava avalikud arutelud ja ettepanekute tegemine ongi õige koht, kus valla­kodanikuna enda huvide eest seista.
Tundub, ka Hiiumaa elanikel on häid mõtteid, mis väärt arengukavale lisamist. Toetatud või osaliselt toetatud ettepanekuid oli ju 225 ehk 57 protsenti.
Aktiivsetest ettepanekute tegijatest võiksid eeskuju võtta teisedki. Alati, kui vallas on käsil mõni suurem planeering, on eskiisid nähtavad ka vallakodanikele. Kui on käsil mõni põletavam ja suurt osa kodanikke puudutav teema, korraldatakse rahvakoosolekuid ja arutelusid. Nagu ka arengukava muudatus­ettepanekud, on needki kohad, kus oma huvide eest seista.
Sellest pole kasu, kui sa sotsiaalmeedia kommentaariumis arvad, et uus Keskväljaku projekt ei kõlba kusagile. Kus sa olid siis, kui toimusid töötoad uue Keskväljaku parima lahenduse leidmiseks? Või sina, kellele ei meeldi madalseiklusraja asukoht – miks sa ei andnud oma häält endale sobiva koha poolt, kui vastav küsitlus tehti?
Kõiksugu muudatusettepanekud, avalikud arutelud ja küsitlused ongi just see koht, kus  vallakodanik saab oma sõna sekka öelda. Koht, kus ta saab vallajuhtideni viia enda mured, milles nemad ehk probleemi ei näegi.
Kui teile antakse võimalus oma sõna sekka öelda, siis tehke seda. Hiljem sotsiaal­meedias kommenteerimisest enamasti kahjuks kasu pole.

12.oktoober 2018

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...