Jälgi meid

Krimi

Purjus juht, laps autos, põrutas vastu posti

erakogu
Reede keskpäeval sõitis laevale kiirustav purjus juht oma autoga Heltermaa sadamas vastu metall­tala. Õnneks pääsesid nii juht, autos olnud laps kui kassiir vigastusteta.
Heltermaa sadama töötaja Kalmer rääkis, et oli sadama­sillal, kui käis kõva pauk – valge Honda oli ramminud kassa ees olevat metallist tugitala ja seejärel põrganud vastu kassahoonet.
Auto sai väga tõsiselt kannatada, selle esiosa deformeerus täielikult ja üks esiratas tuli alt ära. Sündmus­kohta rutanud inimesed nägid tugevalt kahjustada saanud autos isa ja last.
Lahti olid kõik auto turva­padjad. Kuna turvapadi ei avane seni kuni kiirus on alla 20 kilomeetri tunnis, pidi auto piletikassale lähenedes sõitma kiiremini.
Kohale saabusid kiirabi, päästjad ja politsei. Hiiumaa päästepiirkonna juht Hannes Aasma ütles, et avariiline auto oli nii turvaline, et seesolijatega, kui nad turvavarustust kasutasid, midagi juhtuda ei saanud. Kuid kõik, näiteks võimalikud piletiostjad, kes oleks olnud õnnetuse toimumishetkel väljaspool autot, oleks väga raskelt kannatada saanud.
“Ma ei kujuta ette, mida see kassapidaja tundma pidi, kui see pauk käis,” nentis Aasma.
Kassiir ise ei nõustunud juhtunut kommenteerima, aga Kalmer rääkis, et kassiir, kes pidanuks minema lõunale, ei saanud enam ust seestpoolt lahti ja päästjad avasid ukse väljastpoolt. Õhtul kella kuue paiku kolisid kassiirid töökoha kõrvalkassasse.
Tugitala, mille vastu auto põrkas, pidas vastu, aga kassahoone nurgadetail deformeerus ja ukseklaas pragunes üleni.
Heltermaa sadama direktor Riho Sõrmus ei osanud veel kahju suurust hinnata. “Suurem jama on selle uuesti kordasaamisega,” ütles Sõrmus.
Joobes juht kiirustas laevale
Kärdla politseijaoskonna patrullpolitseinik Alvar Nurk ütles, et teate liiklusõnnetusest Heltermaa sadamas sai häirekeskus kella 11.30 ajal. Metallposti otsa sõitnud ja seejärel piletikassa välisust ja kassahoone parempoolset nurka riivanud autot juhtis 38aastane mees ja temaga oli kaasas ka neljaaastane laps. Mõlemad toimetati haiglasse kontrolli, kust nad peale ülevaatamist koju lubati. Politsei selgitas välja, et autot juhtinud mees oli tarvitanud alkoholi. Juhi sõnul kiirustas ta väljuvale praamile.
“On äärmiselt kurb tõdeda, et mees istus rooli alkoholi tarvitanuna, seda enam, et tal oli kaasas väike laps. Paraku seadis ta sellega ohtu nende endi kui ka kaasliiklejate elud. Läks hästi, et see õnnetus nii õnnelikult lõppes,” kommenteeris Nurk.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Reedel Hiiumaal viibinud ministrilegi üllatusena said parvlaeva Tõll remondijärgsed katsetused reedeks tehtud. “Teadsin, et niimoodi võib minna, aga kas see nii läheb – see...

Uudised

Kuus aastat Kärdla sadamas söögikohta pidanud Heimar Kuuskler tahab Resto Kuuri avada Kärdlas ka sel suvel, aga teises kohas. Eelmisel nädalal viis Heimar Kuuskler...

Uudised

Aasta algul toimunud konkursil Kärdla sadama paadikuuri toitlustuspinna rendile­võtmiseks osales üheksa ettevõtjat. Konkursi võitis OÜ Paljasjalg, mida esindab André Abner. Komisjoni valiku kinnitas sihtasutuse...