Jälgi meid

UUDISED

Pühalepa kiriku tornikiiver tuleb vasest

Torni senise puit­katuse asendamiseks vaskplekist katusega on muinsuskaitseameti luba olemas ja osaühingul Ränd­meister käsil uue katuse projekteerimine.
Muinsuskaitseameti Hiiumaa nõunik Katrin Koit ütles, et otsustamisel arvestati katuse väiksust ja et uus tornikatus oleks kestev, nii-öelda eluaegne ning kogudusel poleks vaja seda kogu aeg parandada. “Kui juba teha, siis nii, et oleks korralik,” ütles Koit.
Praegu on vana katusekonstruktsioon OÜ Rändmeistri meistrite hinnangul avariiline. Sellest saab restaureerimisel säilitada umbes kolmandiku, ülejäänu vajab väljavahetamist.
Peale projekti valmimist selgub tööde orienteeruv hind. Siis saab selgeks, kas riigieelarvest eraldatud 250 000 eurost torni restaureerimiseks piisab.
Eelmise aasta sügisel oli valitsuse koostatud riigieel­arve eelnõus eraldatud 500 000 eurot Hiiumaale Vabadus­sõja monumendi rajamiseks. Riigieelarve kinnitamisel jagati summa kaheks – pool monumendi ehitamiseks, pool EELK Pühalepa Püha Laurentsiuse kiriku renoveerimiseks.

KATI KUKK

Veel lugemist: