Jälgi meid

POLITSEI

PÜHAD POLITSEIS | Kiirustaja kihutas 154 km/h

Jaanipühadel oli Hiiumaa politseil küll veidi tihedamad tööpäevad, kuid pigem olid pühad rahulikud. Pühade omanäoliseima teoga sai hakkama autojuht Kärdla-Käina maanteel, kellele politsei andis peatumismärguande, kui tema juhitava auto kiiruseks oli mõõdetud 154 kilomeetrit tunnis. “Autojuht reageeris politsei antud peatumismärguandele ja peatamisel probleeme ei tekkinud,” ütles Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp.

Politsei liikus ringi ka jaanituledel. Näiteks käidi Kõpus, kus politseinik Lydia Minajeva sai kinnitust, et kõik on korras.

Liiklusjärelevalve käigus kontrolliti ajavahemikul 21.24. juuni Hiiumaal 2 200 juhi kainust ja neist kümme tuli roolist kõrvaldada, kuna rooli oli istutud alkoholi tarvitanuna. Tulenevalt alkoholijoobe suurusest alustati neist ühe suhtes ka kriminaalmenetlust. Politseile edastati nelja päeva jooksu kolm liiklusõnnetuse teadet. Ühe juhtumi puhul sõitis autojuht tagurdamismanöövri käigus hoonele pihta, ühel juhul toimus kokkupõrge sõiduauto ja metslooma vahel ning üks liiklusõnnetus toimus kahe abimootoriga jalgratta vahel. Õnnetustes inimesed viga ei saanud.

„Jaaniaeg tõi kaasa Hiiumaa politseile 51 erinevat korrarikkumise teadet. Alustasime 24 väärteomenetlust erinevates liiklusrikkumistes ja väljakutsetele reageeris patrull 18 korral. Pühade perioodil alustasime ühe kriminaalmenetluse ja toimetasime politseijaoskonda järelevalve alla kainenema ühe inimese,” rääkis Raudsepp. 

  Väljakutsed olid peamiselt seotud avaliku korraga. Kolmel korral vajati politsei sekkumist, sest võõrasse hoovi olid jaanitulele tulnud alkoholijoobes inimesed, kes keeldusid sealt lahkumast. Veel anti Raudsepa sõnul teada lärmakatest naabritest, tee ääres ohtlikult käituvatest lastest ja joobes inimestest, kes olid avalikku kohta kas pingile või maapinnale magama jäänud või avalikus kohas kukkunud.

Lähisuhtevägivallast nende pühade ajal politseile ei teatatud. 

Politseile anti teada ka hoone renoveerimistööde käigus leitud laskemoonast. 

 “Kokkuvõttes võib öelda, et jaaniaeg saarel möödus rahulikult. Täname inimesi, kes pidutsesid vastutustundlikult, teavitasid politseid võimalikest ohtudest ning märkasid ja aitasid abivajajaid,” märkis Raudsepp.

Veel lugemist:

SPORT

Eelmisel nädalavahetusel Saaremaal sõidetud Kihelkonna rahvaralli võitsid absoluutarvestuses Hiiumaa rallipaar Robin Pruul ja Rein Tikka. Neile kuulus ka 4WD klassivõit. Poodiumile jõudis ka J18...

SPORT

Tugeva tuulega peetud Tallinn-Kärdla ja Kärdla ringi järel tõusis ORC III grupis liidrikohale jahtklubi Dago Bellatrix Rauno Pielbergi meeskonnaga.

METSAKÖÖK

Tugevate lihakate, värvuselt rohekas-siniste, justkui pitsina käharasse keerdunud lehtedega merikapsas on üks ütlemata vahva metsik kapsaline, kes silmailule lisaks ka maitsemeeli rõõmustab! Õitsedes täituvad...

GALERIID

Neljapäeva õhtul valitses Kärdla sadamas melu, sest kolmapäeva õhtul ja ööl saabunud sajad purjetajad võtsid päeval mõõtu Tareste lahel ning õhtul puhati Kärdlas.