Connect with us

Uudised

President Kaljulaid tegi virtuaalse maakonnavisiidi Hiiumaale

President Kersti Kaljulaid oli eile Hiiumaa visiidil, kuid ei sõitnud kohale eskorditud ametiautoga, vaid tuli virtuaalselt – läbi arvutiekraani.
Pealelõunal andis president intervjuu Hiiu Lehele ja alla­kirjutanul oli unikaalne võimalus vestelda vabariigi presidendiga oma kodus, töölaua taga.
Hiiumaa külastus oli kuues virtuaalne visiit ja president avaldas lootust, et loodetavasti saab ta peagi hakata käima päris visiitidel.
Vabariigi president ütles, et jõudis Hiiumaale alles nüüd, kui eriolukord juba kaks kuud kestnud, kuna tol hetkel, kui koroonaviirus Eestis levima hakkas, ei olnud Hiiumaa ehk nii suurelt fookuses.
“Samas me kõik olime väga kurvad, et esimene koroonaviirusesse surnud inimene oli just Hiiumaalt – et see nii ka pidi minema,” avaldas ta kahetsust.
Virtuaalvisiidi plussid ja puudused
President Kaljulaid arutas vallavanema asendaja, saare ning kohalike ettevõtjatega Hiiumaa tegevust ja olukorda praeguse kriisi ajal.
“Oli väga tore täna kohtuda inimestega, keda ma päriselt külas käies eelmisel korral siin nägin. Eks nii-öelda läbi lukuaugu ole ka kergem jutule saada nendega, keda ka varem näinud,” tõdes vabariigi president.
Virtuaalvisiitide puuduseks nimetas ta, et inimesega jutule­saamine ja kohmetuse ületamine võtab veidi kauem aega. “Seltskonna nii-öelda lahtisulatamine ja mõnusa vestluse tekitamine on video vahendusel natuke keerulisem,” tõdes ta, et pilt kohapeal olles on märksa selgem.
Positiivseks nimetas ta seda, et tööpäev on lühem, võrreldes sellega kui tuleb päriselt sõita mõnda piir­konda. “Näen oma lapsi märksa sagedamini kui viimased kolm ja pool aastat olen näinud,” märkis ta.
Meeleolu
Vabariigi president jagas oma muljeid vestlustest. Ta ütles, et võiks ju arvata, et väike looduskaunis kohas asuv saar sõltub üdini vaid turismist, aga tänu sellele, et siin on olemas ka tööstus ehk plastiklaster, on Hiiumaa majandus praeguses olukorras kindlasti stabiilsem. “Inimeste meeleolu ei ole sugugi nii kurb ja masendav kui võiks arvata – seda oli hea näha. Teie tööstusettevõtetel ei tundu probleeme olevat ja kui neil ei ole probleeme, siis on töötajatel normaalne palk ja kindlustunne töötada ja siis ei lähe ka kauplustel mitte ülearu kehvasti,” arutles ta.
Ta tõmbas paralleeli eelmisel suvel Räpinas nähtuga, kus tookord räägiti rohkem küll sotsiaalprobleemidest. “Pisikeses kogukonnas, kui asi puudutab keerulisi nähtusi, siis inimesed ei kuku kunagi kahe tooli vahele. Täpselt see kehtib ka Hiiumaal, kus vajadusel pääste, politsei ja kiirabi töötavad kõik koos ja võib juhtuda, et sul on ühte teenust vaja, aga tuleb teine munder ja teeb selle asja ära – see on väikese kogukonna tohutu eelis,” ütles president Kaljulaid.
Hulk kohtumisi üle võrgu
Esmalt vestleski riigipea Hiiumaa päästepiirkonna juhi Hannes Aasma ja teiste päästjatega, et saada üle­vaade, kuidas on kriis Hiiumaal kulgenud. Seejärel rääkis president Kaljulaid Hiiumaa valla­vanema asendaja Toomas Rõhuga saare olukorrast, sh nõrgemate abistamisest ja majandusest.
Keskpäeval andis president Kaljulaid Hiiumaa gümnaasiumi abiturientidele ühiskonna­õpetuse koolitunni ja vastas õpilaste küsimustele.
Veel vestles vabariigi president Hiiumaa tarbijate ühistu ja ASi Dagöplast esindajatega sellest, kuidas kriisiajal toime tuldi, aga räägiti ka hetke­seisust ja tulevikuplaanidest.

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...