Connect with us

Persoon

Poska stipendiaat tahaks riigigümnaasiumis tunde anda

Albert Truuväärt
Tallinna tehnika­ülikoolis õigusteadust õppiv Sven Kõllamets on pälvinud mitmeid tunnustusi ega välista, et kui valmib uus, liftiga varustatud Hiiumaa riigigümnaasium, oleks ta valmis siin tunde andma.
Jaan Poska stipendiumi annab välja Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) koostöös Tallinna linnavalitsusega konkursi korras. 1280eurone stipendium määratakse kord aastas kümnele Tallinnas elavale ja TTÜ statsionaarses õppevormis õppivale üliõpilasele, kes on läbinud kõrgharidusõppes vähemalt esimese õppeaasta.
Tänavu oli üks kümnest väljavalitust hiidlane Sven Kõllamets, kes õpib TTÜ sotsiaalteaduskonnas.
Kõllametsa sõnul on suur au olla sedavõrd olulise riigimehe, Jaan Poska – ametilt juristi ja eesti soost Tallinna esimese linnapea, kubermangu komissari, Tartu rahulepingu Eesti delegatsiooni juhi ja põhiseaduse olulise väljatöötaja – stipendiumi vääriline.
“Poskal oli visiooni hariduse, tervishoiu, sotsiaalhoolekande valdkondades – need valdkonnad on põhiõiguste kaitse, noorsootöö ja nõustamise kõrval minugi olulised huvid,” ütles Kõllamets, kes sai stipendiumi kätte Tallinna päeval, 15. mail Poska majas.
Kodusaar ikka meeles
Kõllamets tunnistas, et suure töökoormuse ja mitmete ülesannete tõttu satub ta kodusaarele harva. “Teen oma tavapärast palgatööd, vabatahtliku tööd komisjonides, kogun ja süstematiseerin infot lõputööks. Vahel jõuan ka trenni, kinno, teatrisse, kontserdile. Saan kokku sõprade ja sugulastega. Tavapärase inimese tavapärane kiire elu,” rääkis ta lehele.
Vanemate, sugulastega ja saarelt pärit sõpradega kohtubki ta pigem pealinnas. See-eest hoiab ta silma peal saare arengutel ja on kursis sellega, millised muutused ootavad ees Kärdla kooli riigigümnaasiumina. “Uus tsükliõppe süsteem ja plaanitav lift – eriti rõõmustav, et ka pimedate häältoega – on kindlasti sammud, mis võimaldavad mul mõelda, et mõnes eluetapis tulevikus näeksin põneva väljakutsena külalisõpetajana Kärdla gümnaasiumis mõne õppeaine andmist,” rääkis Kõllamets.
Teine, mis talle uue kooli võimaluste juures meeldib, on hoone universaalne disain, mis annab võimaluse elukestvaks täiendõppeks saarel ka neile, kel vaim virge, kuid vanuse tõttu jalg enam endise kiirusega ei tõuse, silm ei seleta või kõrv ei kuule.
“Hiiumaa on järjest enam mõistmas vananeva ühiskonna väljakutseid ja vajadust tegeleda nendega juba täna, et kõik saaksid võimalikult kaua, võimalikult iseseisvalt ja täisväärtuslikult end saarel teostada,” tunnustas Kõllamets arendajaid.
Hulk tunnustusi
Mullu augustis-septembris läbis Kõllamets õppepraktika õiguskantsleri kantseleis. Ta on tudengi- ja noorteaktivist, kuulub mitmesse komisjoni ja töörühma. Muuhulgas on ta Tallinna linna noortenõukogu aseesimees, TTÜ sotsiaalteaduskonna nõukogu liige ja MTÜ TTÜ Üliõpilasküla juhatuse liige.
Mitmete tunnustuste hulgas on ta varasemalt pälvinud Eesti üliõpilaskondade liidu ja TTÜ üliõpilaskonna teenetemärgid, kodanikupäeva aumärgi, pärjatud Tallinna noortevolikogu poolt noorte õiguste edendaja tiitliga ning Eesti üliõpilaste toetusfond USAs nimetas ta õigusteadlase Uku Kruusimägi nimelise stipendiumi laureaadiks.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...