Connect with us

Uudised

Poole aastaga 6 keskkonnarikkumist

Tänavu esimesel poolaastal alustas keskkonnainspektsioon 736 keskkonnaalast menetlust seoses keskkonnaalaste õigusrikkumistega, sh 719 väärteo- ja 17 kriminaalmenetlust. Hiiumaal alustati esimesel poolaastal 6 väärteomenetlust, kõik seoses ebaseadusliku kalapüügiga.
Ka mujal Eestis tuvastati sarnaselt varasemate aastatega kõige arvukamalt kalapüügirikkumisi, mille põhjal alustati 350 väärteo- ja neli kriminaalmenetlust.
Lisaks avastasid ja eemaldasid inspektorid veekogudest 561 korral selguseta kuuluvusega püügivahendeid, peamiselt ilma nõutava tähistuse ja märgistuseta nakkevõrke. Hiiumaal leiti ja eemaldati püügilt 16 korral selguseta kuuluvusega püügivahendeid.
“Selguseta kuuluvusega nakkevõrgud on probleem, millega tuleb kahjuks pidevalt tegeleda, sest neid kipuvad püügile seadma nii harrastuspüüdjad kui ka kutselised kalurid,” ütles Leili Tuul keskkonnainspektsioonist.
Väärteomenetluste seas oli arvukamalt veel jäätme- ja jahiseaduse alusel algatatud menetlusi, vastavalt 114 ja 68 väärteomenetlust. Ülejäänud 187 väärteomenetlust jagunevad üheksa erineva valdkonna vahel.
Keskkonnalaste rikkumiste eest määrati Eestis trahve kogusummas üle 100 000 euro. Hiiumaal määrati esimese poole aastaga trahve kokku 420 eurot.
Kui kogu Eestis hinnati keskkonnaalaste rikkumistega kaasnenud kahjusummaks kokku üle 157 tuhande euro, siis Hiiu saarel kuue kuu jooksul keskkonnakahju ei tekitatud.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...