Jälgi meid

Uudised

Politseijuht: Peame ühiselt pingutama, et võimalikult paljud meist terveks jääksid

PPA
Hiiumaa politseinikud on suhelnud kõikide inimestega, kel kas haiguse tõttu või välisriigist tulekuga seoses kohustus kodus püsida. Reeglite rikkumisi nad tuvastanud pole.
Praegune Eestis kehtiv eriolukord ja viirusepuhang tekitab elanikes hirmu ja lahti on läinud nii-öelda nõiajaht. Soovitakse teada, kes on COVID-19 nakatunud, suust-suhu levivad jutud ja teooriad, mis kohati isegi suurendavad paanikat. Ka Hiiu Lehe toimetuseni on jõudnud info, kus väidetav koroonakahtlusega inimene on viibinud kaupluses.
Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp kinnitas, et ka nemad on tõepoolest saanud teateid tähelepanelikelt kodanikelt, kes on andnud teada oma kahtlustest, et nakkuse saanud inimene liigub ringi. “Inimeste mure viirusega seoses on mõistetav, sest praegu peamegi ühiselt pingutama, et võimalikult paljud meist terveks jääksid,” ütles Raudsepp.
Politsei on kõiki neid kahtlusi kontrollinud ega ole tuvastanud, et haigestunud oleks koduspüsimise reeglit eiranud.
Tervenenu
võib ringi liikuda
Politsei on olnud suhtluses inimestega, kel kas haiguse tõttu või seoses välisriigist tulekuga on kohustus püsida kodus.
“Hea on tõdeda, et inimesed enamasti mõistavad, milleks see vajalik on, ja püsivad kodus koos oma pereliikmetega,” märkis Raudsepp.
Nende puhul, kellega politsei pole telefoni teel ühendust saanud, proovitakse saada muul viisil kinnitust, et inimene püsib kodus: “Näiteks oleme tänaseks kahel korral teinud kontaktivaba kodukülastuse veendumaks, et inimene tõesti on kodus.”
Raudsepp ütles, et kuigi on tähtis aru saada, et haigena või välisriigist tulles tuleb kodus olla, on sama oluline mõista ka seda, et pärast karantiini lõppemist või tervenemist võib inimene ringi liikuda, kui ta muid valitsuse kehtestatud liikumispiiranguid täidab korrektselt. Seda, kas inimene on viirusest tervenenud, otsustab perearst.
Seitse nakatunut,
üks kriitilises seisus
Terviseameti Lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkam ütles kolmapäeval Hiiu Lehele, et Hiiumaal on positiivseid juhtumeid rahvastiku­registri järgi registreeritud seitse, neist kuus elavad saarel.
Tema sõnul juhtumeid, kus haigus oleks sisse toodud välis­riigist, Hiiumaal pole ja kõik kuus on nakatunud riigi­siseselt. Nelja koroona­positiivse puhul on konkreetne nakkus­allikas praegu teadmata, kahe puhul oli nakkus­allikaks pereliige.
Regionaalosakonna juhataja märkis kolmapäeval, et Hiiumaal kohapeal on karantiinis viis inimest. Üks COVID-19 nakkuse saanu viidi sel nädalal Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse ravile. Hiiu Lehe andmeil on tegemist 40ndates aastates mehega.
Eile hommikuks oli Eestis kokku tehtud 15 725 testi, nendest 858 ehk 5 protsenti on olnud positiivsed. Eestis kokku on viiruse tagajärjel surnud 11 inimest. Esimene lahkunu oli 83astane naine Hiiumaalt.
Statistiliselt oli 1. aprilli seisuga kinnitatud haigus­juhtumeid 10 000 elaniku kohta kõige rohkem Saaremaal – 86,4, järgnes Võrumaa 16,8 ja kolmandal kohal oli Hiiumaa – 7,5 kinnitatud juhtumiga 10 000 elaniku kohta, neljas oli Harjumaa 4,4 juhtumiga.

Veel lugemist:

Uudised

Lääne prefektuur Facebookis: “Kärdla politseijaoskonna politseinikud Juta ja Martin peatasid 22. veebruaril Kärdla-Heltermaa maanteel kiirust ületanud sõiduauto juhi. Rikkumine ei olnud tõsine, mistõttu piirdusid...