Connect with us

Uudised

Politseijaoskonda juhib Raudsepp

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla politseijaoskonna uueks juhiks valiti avalikul konkursil Moonika Raudsepp, kes on praegu Eesti ainus, kuigi mitte esimene naine selles ametis.
Konkursikomisjon valis Moonika Raudsepa vestlus­vooru pääsenud kolme kandidaadi seast.
“Konkursil osales mitu tugevat kandidaati,” tunnistas Lääne prefekt Kaido Kõplas. “Moonika paistab silma aktiivsusega, samuti on ta aastaid töötanud Hiiumaal patrullitalituses ja tunneb kohalikke olusid ja inimesi väga hästi. Samuti oskab ja julgeb ta teha  konstruktiivset kriitikat,” loetles Kõplas konkursivõitja plusse.
Ka Raudsepp ise ütles Hiiu Lehele, et pärast vestlus­vooru arvas ta, et veel ei ole tema kord, seepärast tuli otsus pisut üllatusena.
“Arvan, et tunnen nii Hiiumaad kui ka Kärdla politsei­jaoskonda niivõrd hästi, et mul on olemas nägemus, millised me peame olema ja kuhu suunas arenema – see andiski julgust kandideerida,” ütles Raudsepp, kes Kärdla politseijaoskonnas töötanud 15 aastat.
Esimese ülesandena, millega ta sügisel lapsepuhkuselt tööle naastes tegeleda kavatseb, on juhtimispõhimõtted. “Kindlasti kavatsen üle vaadata, kuidas on tööle hakanud eelmise aasta esimesest juulist kasutusele võetud muudatus, kui mindi üle grupipõhisele juhtimisele ja otsustada siis, kas muuta midagi või pigem mitte,” selgitas Raudsepp.
Seda, et praegu on ta Eestis ainus naissoost politseijaoskonna juht, kommenteeris Raudsepp nii: “Seda on rõõm kuulda, aga vastutus on sama suur kui meestel. Politseis ei ole sugu määrav ja kui sa oled hea ametnik, siis nii naisel kui mehel on võimalik karjääri teha.”
Raudsepp lõpetas sise­kaitseakadeemia 2006. aastal. Politseiniku eriala valis ta enda sõnul põhimõttel, et töö ei oleks ühekülgne ja ei tekiks rutiini. “Tahtsin, et iga tööpäev oleks isemoodi ja pakuks ka põnevust,” selgitas ta.
Raudsepp kinnitab, et politseitöö vastab tema ootustele: “On palju väljakutseid, teemasid, millele tuleb väga kiiresti reageerida, pead hoidma oma teadmised-­oskused väga heal tasemel, et oleksid arvestatav politseispetsialist.”
Alates 2003. aastast on ta töötanud politseinikuna Hiiumaal, viimased kaheksa aastat välijuhina või patrulltalituse juhina.
Raudsepp, kes töötab Hiiumaa välijuhina ja on praegu lapsepuhkusel, asub Kärdla politseijaoskonda juhtima 3. septembrist. Seni asendab teda Kärdla politseijaos­konna arestimaja vanem Gea Salumaa.
Prefekt kutsus jaoskonna­juhi valimiseks kokku komisjoni, kuhu kuulusid lisaks temale Hiiumaa vallavanem, kaks kohaliku jaoskonna töötajat, Lääne prefektuuri personalitöötaja ja Haapsalu jaoskonna juht.
“Tegin seda selleks, et konkurss oleks avatud ja läbipaistev ning saaksime kohaliku politseijuhi välja valida koostöös kohaliku kogu­konnaga,” rääkis prefekt.
Kokku kandideeris Hiiumaa politseijuhiks viis inimest, kellest kolm jõudis vestlusvooru.

Moonika Raudsepp valiti Kärdla politseijaoskonna juhiks, tööd alustab ta sügisel pärast vanemapuhkuselt naasmist.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...