Connect with us

Uudised

Politsei hoiab öise alkoholimüügi keelu täitmisel silma peal

Teisipäeval tuli teade, et vabariigi valitsus pikendas koroonaviiruse epideemilise leviku tõttu öise alkoholimüügi keeldu järgmise aasta 26. jaanuarini.
Keeld hakkas kehtima septembri lõpus ja see piirab nende ettevõtjate tegevust, kes müüvad alkoholi kohapeal tarbimiseks näiteks baarides, ööklubides, restoranides. See tähendab, et nendes kohtades ei ole lubatud alkoholi müüa keskööst kuni kella kümneni hommikul.
Kuid kes kontrollib, kas üleriigiliselt kehtestatud öise alkoholimüügi keelust ka kinni peetakse? Selgub, et see on valitsuse korraldusega pandud kohalike omavalitsuste õlule.
Vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles, et Hiiumaal on vallale selles abiks Kärdla politseijaoskonna töötajad. Ühtlasi tänas ta politsei- ja piirivalveametit abi eest ja tunnustas meie ettevõtjaid, kes käituvad väga seadusekuulelikult.
Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp selgitas, et kuigi järelevalvet alkoholimüügi piirangust kinnipidamise kohta teeb kohalik omavalitsus, on politsei oma igapäevase töö käigus kontrollinud ka lõbustusasutusi. “Asutused on praeguste piirangute suhtes olnud mõistvad ja politsei seni rikkumisi tuvastanud ei ole.”
Käinas asuvat Luige baari pidava OÜ Aadupoisid juhatuse liige Marko Tisler ütles, et keerulisele ajale vaatamata püüavad nad ikka uksi lahti hoida. Politseinikud käivad nädalalõppudel baari küll kontrollimas, aga Tisleri sõnul ei ole neil alkoholimüügikeelu rikkumisi olnud.

NB! Öine alkoholimüügi piirang ei kehti lennukites, lennu­jaama julgestuspiirangu alal ega sadamas pärast pardakontrolli väravaid. Alkoholi on lubatud pakkuda ka hotellide minibaarides ja hommikusöögil.

Veel lugemist:

Uudised

Täna külastas Hiiumaad NASA astronaut Nicole Aunapu Mann, kelle esivanemad pärit Käina lähedalt Villemi külast. Reis kosmosesse pani teda end koduplaneedil veelgi kodusemalt tundma....

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...