Connect with us

Transport

PL Saaremaa remondis

OÜ Väinamere Liinid teatas, et Kuivastu–Virtsu laevaliini teenindav parvlaev Saaremaa läks Klaipedasse esimesse klassitaastusremonti peale viieaastast ekspluatatsiooni.
Remondiks on planeeritud kaks nädalat. Sel ajal teenindavad Rohuküla–Heltermaa liini parvlaevad Hiiumaa ja St Ola ning Kuivastu–Virtsu liini parvlaevad Muhumaa ja Regula.
Ajaleht Meie Maa kirjutas spekulatsioonidest, mille kohaselt kavatseb Saaremaa Laevakompanii (SLK) viia parvlaeva Saaremaa pärast remondist tulekut Saksamaale ja asemele tuuakse Kreeka reederile kuuluv parvlaev Ionas.
Meie Maale keeldus SLK juhatuse esimees Tõnis Rihvk selgitusi jagamast, kuid BNSile ütles, et avalikkuses ilmunud spekulatsioone ei tasu liiga tõsiselt võtta ja liinil olevad parvlaevad läbivad järgemööda plaanilisi hooldustöid.
“Nii nagu oleme ka varem öelnud, siis loomulikult tegeleb ettevõte pidevalt uute ärisuundade otsimisega nii Euroopas kui mujal maailmas, ent mingeid konkreetseid kokkuleppeid sõlmitud ei ole,” sõnas Rihvk.
Ta kinnitas, et SLK täidab kõiki nii riigiga sõlmitud lepingust tulenevaid kohustusi kuni 1. oktoobrini 2016.
Rihvk meenutas, et kõikvõimalikke spekulatsioone levitati ka aasta alguses, kui PL Muhumaa siirdus analoogsesse hooldusremonti, kuid pärast seda naasis laev Kuivastu–Virtsu liinile.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...