Connect with us

Juhtkiri

Pink tööinimesele

See, et austame oma inimesi, kes nõukogude ajal olid tublid tegijad, näitab, et oleme üle saamas oma nõukogude minevikust ja hindame seda rahulikumalt.
Nimelised pingid Vaino Väljasele ja Eelar Pisale kõnelevad selget keelt, et nüüd, ajaliselt distantsilt, oskame hinnata ka tollaste juhtide teeneid.
Käina aleviku ehitaja Eelar Pisa rääkis omanimelise pingi avamisel, kuidas maa­parandusega tegelema määratud organisatsioon põhitöö kõrvalt ühe asula kaasaegseks ehitas, raha ja limiite kaubeldes, takistusi ületades ja plaane täites, jahilkäikudega suhteid hoides ja pisikesena suurte ehitusorganisatsioonide vahel oma võimalust otsides. Kui vaja, otsustajatega viinagi võtta.
Käina osavallavanem Omar Jõpiselg ütles, et ka tol ajal oli vaja julgust otsustada ja riske võtta ning selle julguse pärast ta Eelar Pisa austab. “Ta on olnud tegudeinimene, kes midagi saavutanud ja ettevõetud asjad lõpuni viinud.”
Kui Kärdlas on rohkem meeles peetud kultuuri­kandjaid ja üht poliitikut, siis Eelar Pisa pink on üks pisike tänu tööinimesele. Midagi pole öelda – hea mõte! Aitäh, sellele, kel see pähe tuli.
Lõppeks pole ei enne ega pärast Käina EPTd ja Hiiu Kalurit Hiiumaal nii massilist elamuehitust olnudki.
Nii et ka kunagine Hiiu Kaluri juht ja Kärdla ühe linnaosa ülesehitaja Hugo Maide vääriksid nimelist pinki. Nagu ka KEKi omaaegne juht Mati Nurs.

16. november 2018

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...