Jälgi meid

Persoon

PERSOON | Raido Randmaa astus saatusest sammu ette

Möödunud aasta novem­bris andis Äripäev Tiit Reisidele Hiiu maakonna parima ettevõtte auhinna. Tunnustust läks vastu võtma Raido Randmaa (39), firma omaniku Tiidu poeg. Paljud kergitasid kulmu, et mis nüüd lahti?

Pool aastat hiljem naerab Raido oma Kärdla kodu õueköögis, et selle käigu taga ei olnud muud kui isa põlveoperatsioon. Naerda või mitte, aga järgmisi auhindu võib Raido minna vastu võtma juba hiljuti 30. aasta juubelit tähistanud ettevõtte juhina. Riigiametites tippjuhina töötanud mees tunnistab, et varem või hiljem oleks ta pereärisse sukeldunud nii või teisiti. Küsimus oligi mitte kas, vaid millal. Nädal enne lõplikult Hiiumaale naasmist ütleb Raido, et on endaga selles otsuses rahu teinud. Eks muidugi kõhklusi oli ja osad tuttavadki küsisid, miks Eesti suurimas taristuehitus­firmas Verston juhatuse liikme ja äriarendusjuhina töötanud Raido kodusaarele naases ning on vajadusel valmis ka bussirooli haarama.

Tiit Reisidesse tööleminek on Raido jaoks tööalaselt loogiline jätk ja nagu ühe ringi täissaamine. Lapsepõlves hiidlasest isa Tiidu kaudu kõik suved ja koolivaheajad perega Hiiumaal veetnud, aga Tallinnas koolis käinud Raido oli ülikooliplaane tehes kindel, et läheb õppima midagi sellist, mis seotud just isa reisi- ja transpordi­ettevõttega, mille sündi ja kasvamist ta oli kümmekond aastat juba näinud. „Mul oli kogu aeg see mõte, et nii äge asi ja ma tahaks seda kindlasti teha,“ meenutab Raido.

 

Ring täis

Vanemad laitsid poja idee aga maha. „Ära mingit turismi küll õppima mine, õpi endale üks korralik amet selgeks,“ kõlas nende soovitus, et turismi jõuab elus küll ja veel teha. Tugev haridus annab igal juhul põhja. Ja Raidost sai teedeehitaja. Üks mõju­taja, miks Raido valis teede­ehitaja ameti, on tema sõnul ka perekonnatuttav Hannes Vaidla, kes sama eriala mees. Pealegi oli Raido juba Hiiumaa suvedel just kohalikus teedevalitsuses labidapoisina tööl käinud ja ametit veidi nuusutanud.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.