Jälgi meid

Persoon

PERSOON | 101-aastane mees: Armastan elu

Elmar Hollmann, kellest 30. mail sai 101-aastane mees, ütles mõned päevad enne tähtpäeva, et tunne on „nagu ikka“ ja nentis, et Eesti vanima elaniku tiitlini jõudmiseni on ees veel mitmed aastad.

„Selles vanuses inimesi on Hiiumaa pinnal vähe,“ arvas vanahärra, kui kokku saime. Tõesti, teadaolevalt on Elmar Hollmann saare kõige vanem inimene, üks vanematest kindlasti. Eestis elab vaid 22 meest, kel vanust sada aastat või enam. Seetõttu pole ime, et ajaleht igal aastal temast jälle loo teeb. 

Kõrgest vanusest veelgi hämmastavam on huvi, millega eakas mees maailma asjadesse suhtub. Ta on kursis nii lähemate kui kaugemate sündmustega ja nende kohta on tal oma seisukoht ka. Kohe kohtumise algul ütles ta, et tema meelest halduskorraldus, millega Hiiumaal vallad kaotati ja muudeti osavaldadeks, kuulub ajaloo prügikasti.  Ja et sellised mõisted nagu „osavallakogu“ ja „Hiiu maakonna Hiiumaa vald“, risustavad eesti keelt. Nii või naa, aga nendes väidetes on kaasamõtlemist ja soovi, et asjad läheksid mõistlikult ja hästi. 

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.