Connect with us

Uudised

PERH katsetas analüüside vedu drooniga

Eile katsetas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) palgatud ettevõte OÜ Threod Systems Hiiumaal drooni, millega saaks kiiresti mandrile viia saarel võetud analüüsid.
Droon maandus Heltermaa sadamas neljapäeval pisut enne kella kahte. Sellele kinnitati Hiiumaa haiglas võetud vereproovid, mille hulgas ka üks Covid-19 analüüs. Analüüsid tõi kohale SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm.
Kell 14 tõusis droon koos proovidega Heltermaalt lendu ja Rohukülas võttis selle vastu droonifirma meeskond koos PERHI haiglavõrgu juhi Meelis Roosimägiga.
Neljapäevane ilm soosis lendamist igati ja droonil kulus Heltermaalt Rohukülla jõudmiseks pool tundi. Drooni julgestas igaks juhuks ka piirivalvekaater.
Riina Tamm ütles, et samad proovid saadetakse mandrile õhtul ka Cargobus-kulleriga, et kontrollida, kas drooniga lennutamine analüüse ka kuidagi mõjutas ning kas mõlemal transpordiviisil saadakse ikkagi samad tulemused.
Tamme sõnul tuli idee analüüse drooniga mandrile lennutada eriolukorra alguses. “Kiirbuss ei sõitnud, lennuk ei lennanud ja cargo kullerteenus nädalavahetusel ei tööta, seega proovide mandrile saamine muutus ühtäkki väga keeruliseks. Seepeale tekkiski mõttevälgatus, et hea oleks drooniga analüüsid mandrile lennutada,” rääkis haigla juhatuse liige ja lisas, et regionaalhaigla juhid haarasid nende mõttest kinni.
Seda, kas drooniga analüüside mandrile saatmine saab edaspidi Hiiumaal normaal­suseks, näitab aeg. Threod Systems meeskonna liikmed ütlesid neljapäeval Hiiu Lehele, et nende droonid oleks võimelised lendama ka otse Kärdlasse, selleks oleks vaja lihtsalt kõrgemat antenni.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...