Jälgi meid

UUDISED

PERH katsetas analüüside vedu drooniga

Eile katsetas Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) palgatud ettevõte OÜ Threod Systems Hiiumaal drooni, millega saaks kiiresti mandrile viia saarel võetud analüüsid.
Droon maandus Heltermaa sadamas neljapäeval pisut enne kella kahte. Sellele kinnitati Hiiumaa haiglas võetud vereproovid, mille hulgas ka üks Covid-19 analüüs. Analüüsid tõi kohale SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm.
Kell 14 tõusis droon koos proovidega Heltermaalt lendu ja Rohukülas võttis selle vastu droonifirma meeskond koos PERHI haiglavõrgu juhi Meelis Roosimägiga.
Neljapäevane ilm soosis lendamist igati ja droonil kulus Heltermaalt Rohukülla jõudmiseks pool tundi. Drooni julgestas igaks juhuks ka piirivalvekaater.
Riina Tamm ütles, et samad proovid saadetakse mandrile õhtul ka Cargobus-kulleriga, et kontrollida, kas drooniga lennutamine analüüse ka kuidagi mõjutas ning kas mõlemal transpordiviisil saadakse ikkagi samad tulemused.
Tamme sõnul tuli idee analüüse drooniga mandrile lennutada eriolukorra alguses. “Kiirbuss ei sõitnud, lennuk ei lennanud ja cargo kullerteenus nädalavahetusel ei tööta, seega proovide mandrile saamine muutus ühtäkki väga keeruliseks. Seepeale tekkiski mõttevälgatus, et hea oleks drooniga analüüsid mandrile lennutada,” rääkis haigla juhatuse liige ja lisas, et regionaalhaigla juhid haarasid nende mõttest kinni.
Seda, kas drooniga analüüside mandrile saatmine saab edaspidi Hiiumaal normaal­suseks, näitab aeg. Threod Systems meeskonna liikmed ütlesid neljapäeval Hiiu Lehele, et nende droonid oleks võimelised lendama ka otse Kärdlasse, selleks oleks vaja lihtsalt kõrgemat antenni.

Veel lugemist:

TERVIS

Juunis pöördus Hiiumaa haigla erakorralise meditsiini osakonda 510 hädalist, juulikuu esimese kolmandiku jooksul on pöördumisi juba olnud 187. “Suvi Hiiumaa haiglas on väga töine,”...

PÄÄSTE

visiidil käinud siseminister Kristian Jaani ütles, et kuigi vabariigi valitsus kärpekohti otsib, siis eesliinil olijaid, politseinikke ja päästjaid see puudutada ei tohiks. Hiiu- ja...

UUDISED

PPA teatas, et aprillis ja mais kasutab amet merepiiri valvamiseks, otsingu- ja päästetöödeks ning merereostuse seireks Euroopa meresõiduohutuse ameti (EMSA) mehitamata õhusõidukit Schiebel CAMCOPTER...