Connect with us

Uudised

Perekonnaseisukanded 2015

Helja Kaptein
Käesolev kokkuvõte põhineb Hiiumaal 2015. aastal koostatud perekonnaseisukannetel.
Meeles peab pidama, et perekonnaseisukandeid Hiiumaa elanike kohta koostatakse ka mujal Eestis ning vastupidi – mõned meil koostatud kanded ei ole rahvastikuregistri andmetel seotud Hiiumaa elanikega.
Sünnid: 2015. aastal registreeriti Hiiumaal 60 lapse – 34 tüdruku ja 26 poisi – sünd. Nende hulgas on kaks paari kaksikuid.
13 sündinud lapse vanemad on omavahel abielus ja 46 lapse ema-isa vabaabielus. Ühel juhul kanti sünnikandesse ainult ema andmed.
20 perekonnas sündis emal esimene laps, 19 naist said emaks teistkordselt, 17 kolmandat korda, 2 neljandat, 1 kuuendat ja 1 seitsmendat korda.
2015. aastal sündinud laste emade keskmine vanus oli 30 aastat. Noorim sünnitaja oli 21aastane ja vanim 43aastaseks saamas. Isade keskmine vanus on 33 aastat. Noorim isakssaanu oli 22aastane ja vanim 47aastane.
Surmad: 2015. aastal registreeriti Hiiumaal 108 inimese – 55 naise ja 53 mehe – surm. Naiste keskmine vanus surmahetkel oli 82 aastat ja meestel 74. Vanim naine suri 99 aastaselt, vanim mees oleks peagi saanud 95 aastaseks. Noorim naissoost lahkunu oli 61aastane ning meessoost lahkunu 39aastane.
Abielud: Mullu tehti Hiiumaal 35 abielukannet. Hiiu maavalitsuse perekonnaseisuametnikud registreerisid 32 abielu ja vaimulikud 3. 19 ilmalikku abielu sõlmiti abiellujate soovil väljaspool maavalitsuse ruume, 10 maavalitsuse perekonnaseisutoimingute saalis ning 3 perekonnaseisuametniku juures ilma piduliku tseremooniata.
2015. aastal Hiiumaal abiellunud paaridest 19 elab Hiiumaal. 2 abielupaaris on mõlemad abiellunud Hiiumaalt pärit, kuid nende kodu on praegu mujal. 8 väljaspool Hiiumaad elava paari puhul on üks abiellunutest Hiiumaal kasvanud. Ülejäänud 6 paari seovad nende abielu sõlmimiseks valitud paigaga kaugemad juured, maakodu või lihtsalt armastus Hiiumaa vastu.
Pruutide keskmine vanus oli 34 aastat ja peigmeeste oma 37 aastat. Noorim naine abiellus 19aastaselt, noorim mees 21aastaselt. Vanim naissoost abielluja oli 51aastane ja vanim meessoost abielluja 54aastane.
Abielulahutused: 2015. aastal koostati Hiiumaal 13 abielulahutuse kannet. Hiiu maavalitsuse perekonnaseisuametnikud lahutasid 11 abielu ning notar 2.
Lahutatud abielud olid kestnud keskmiselt 17 aastat, lühim neist 1 aasta ja pikim peaaegu 38 aastat.
Lahutanud naiste keskmine vanus oli 44 aastat ja meestel 47. Noorim abielu lahutanud naine oli 24aastane, noorim mees 27aastane. Vanim naissoost lahutaja oli 61aastane ja vanim meessoost lahutaja 73aastane.
Viiu-Marie Fürstenberg
Hiiu maavalitsuse peaspetsialist

Veel lugemist:

Uudised

Esimene sündmusterohke nädalavahetus Hiiumaal tõi kohe kaasa nelja ja poole tunnised ooteajad Heltermaa sadamas, kuna vedaja ei osanud nii suurt külastajahuvi oodata. Kella poole...

Digileht

Hiiu Leht 28.mail Pühapäevane Heltermaa: 5 tundi praamijärjekorda Riho Sibula kitarrikeeltest said ehted Tuulekala festival tegi rekordi Sõrul hoitakse rannarahva juuri elus Digilehe saab...

Politsei

Eelmisel nädalal pidi Hiiumaal politsei roolist eemaldama koguni viis juhti, kes olid enne rooli istumist vägijooki mekkinud. Kärdla politseijaoskonna juht Moonika Raudsepp ütles, et...

Uudised

Kuigi 14. Tuulekala trollingul kogusaak läbi aastate kõige kehvem polnudki, siis osalejate arvuga võrreldes kala ikkagi nappis.  Tänavune Orjakus toimunud Tuulekala festival kirjutas ennast...