Connect with us

Uudised

Perekond Ljubtšenko purustas jääsurfi kiirusrekordeid

Enda Pärisma
Majapidamistele ja elektriliinide hooldajatele palju muresid toonud tormid olid talisurfaritele pidupäevad, kirjutab Posti­mehes merendus­teemade toimetaja Jaano Martin Ots.
Jääl purjetati nii Hiiumaal kui Pärnumaal ning sündisid mitmed rekordid. Nädala­vahetuse tormituuled meelitasid surfareid nii jääle kui vette. Kui kaugele Läänemere jäävabasse ossa ulatuva Kõpu poolsaare läänetipus Kalanas sai surfata suurtel tormilainetel, siis sisemaa poole jäävatel lahtedel sõideti jääpurjekate, surfilohede ja uisukelkudega, teatab Ots.
Ajalugu tehti purikelgul, kus sündisid uued Eesti rekordid nii meeste kui naiste arvestuses. Naiste arvestuses püstitas Liisa Ljubtšenko puri­kelguga Hiiumaal Sarve lahe jääl suisa maailma­rekordi, saavutades maksimaalseks kiiruseks 85,968 kilomeetrit tunnis (km/h). Tema kümne sekundi parim kiirus oli 85,059 km/h ning viis korda kümne sekundi keskmine oli 81,847 km/h, mis on talisurfi kiirussõidus purikelgu klassis kõigi aegade teine tulemus.
Boris Ljubtšenko kihutas maksimaalseks kiiruseks 103,5 km/h, kümne sekundi keskmiseks oli rekordiline 100,37 km/h ja viis korda kümne sekundi keskmiseks 97,12 km/h, mis on ka seni kiireim tulemus Eestis.
Veebilehel gps.icesailing on toodud King of the ICE 2021/2022 võistlussarja mitmeid edetabeleid. 2022. aasta TOP 10s on peale tormist nädalavahetust esikohal Boris Ljubtšenko (Eesti), teisel Andre Tampõld (Eesti), Liisa Ljubtšenko (Eesti) on seitsmendal. Lisaks on esikümnes viis Norra ja kaks USA jääpurjetajat. Kogu sarja arvestuses on Boris Ljubtšenko oma tulemusega teisel ja Liisa Ljubtšenko kuuendal kohal.
Liisa Ljubtšenko kommenteeris oma tulemust Talisurfi facebooki lehel: “Võimas ikka, ma teadsin tegelikult täpselt, mida tahan – naiste [kiirus]rekordi purustada. Üllatusin, et see oli täitsa tehtav, jääolud olid ka õnneks väga kiiduväärt. Kui naiste tulemus oli purgis, siis Boris julgustas mind proovima 80 km/h kätte saama. Selleks ajaks oli kaamera ka täpselt filmima sätitud ning filmile jäigi sõit, kus tuli see 85 km/h ära. Ja ajastus oli nii kift, et kui selle otsa lõpetasin, siis oli juba võimatult külm ja puhus juba liiga palju. Siis oli aeg teatepulk Borisile üle anda, geps tühjaks laadida ja sai temagi selle ilusa tulemuse – meil kõik paigas.”

Toimetaja
KATRIN KIVIVUORI

Veel lugemist:

Galerii

Laupäeval Käinas toimunud Hiiumaa kevadlaadale tõi ilus ilm kokku 43 erinevat müüjat. Laada korraldanud Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul läks laat igati...

Uudised

Kui volikogu istungitel on tavapäraselt rohkem küsimusi opositsioonil, siis seekord pommitas vallavalitsust kriitiliste küsimustega äsja osavallavanema ametist vabastatud reformierakondlane Aivar Viidik. Aivar Viidiku sõnavahetused...

Teema

Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge.  Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas...

Uudised

Möödunud laupäevast alates tegutseb Kärdlas mittetulunduslik ühendus, millele asutajad andsid nimeks Kärdla Linna Selts. Tegu on seltsiga, mille liikmed toetuvad omaalgatusele ja seavad eesmärgiks...