Connect with us

Krimi

Peolised hakkasid politseinikele vastu

Reedel, 9. novembri õhtul kogunes hinnanguliselt 40–45 inimest Käina valla maadel asuvasse Leemeti metsa­majja. Hiiu Lehe andmetel oli kavas pidada kahe noore sünnipäevapidu.
Kärdla politseijaoskonna juht Avo Kail ütles, et on tavaline, kui politsei, saanud teada noorukite suurematest kogunemistest, teostab nende üle ka järelevalvet.
Hilisõhtul kontrollreidile läinud politseinikud leidsid Leemetist eest seltskonna, kelle hulgas oli nii täiskasvanuid kui alaealisi. Politsei kontrollis nii isikuid kui ka võimalikku alkoholijoovet ning toimetas jaoskonda 14 alaealist. Kõigi nende suhtes on käimas väärteomenetlus.
Kail rääkis, et koosviibimisel olnud täisealised sekkusid politsei tegevusse, ei allunud korraldustele ning nende suhtes tuli rakendada sundi; politsei kasutas pisargaasi. Nüüdseks on nende täiskasvanute suhtes alustatud kriminaalmenetlus, eeluurimist juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.
Neli alaealist 14st jäeti jaoskonda kainenema ja ülejäänud andis politsei lapsevanematele üle. Kail selgitas, et neli jäi kainenema, sest neid ei olnud võimalik kellelegi üle anda.
Samal õhtul laamendasid noored Kärdla bussijaamas ja pealtnägija sõnul loopisid kividega bussi. Politsei andmetel oli vähemalt üks bussijaamast politseijaoskonda toimetatud nooruk seotud Leemetis pidutsenud seltskonnaga, mille seas oli noori nii mandrilt kui ka Hiiumaalt.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...