Connect with us

Juhtkiri

Peab ka aus näima

Peaaegu, et esimest korda Hiiu Lehe ligi veerand sajandi pikkuses ajaloos andis valla­kodanik konkreetse vihje, et võib-olla pole valla st maksumaksja raha korrektselt kasutatud. Küsimusi tekitas, miks osavallavanem ostab teenust erakonnakaaslase MTÜlt, kuidas saab tellida töö tagantjärele ja miks ei pakutud sellist võimalust teistele.
Hiiu Leht võttis asja uurida ja jõudis tulemuseni, et juriidiliselt on kõik korrektne. Kuni 5000euroseid ja ainult suulisel lepingul põhinevaid otseostusid võimaldab teha valla hankekord.
Ühest küljest on see väga mõistlik kui vaadata Hiiumaa valla eelarvemahtusid. Ka Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg ütles, et kui iga väikse summa pärast peab hakkama hanget korraldama, kulub selleks palju mõttetut aega ja seepärast on väiksemate summade puhul otstarbekas kasutada lihtsustatud hanke­korda.
Teisalt peaks tehing, mis tehtud küll reeglite järgi, ka aus välja nägema. Eriti kui tegu on sõbra, erakonnakaaslase või näiteks sugulase MTÜlt või OÜlt ostetud teenusega.
Päris raske oli asjaosalistele selgeks teha, et tegu ei ole ei jamaga ega naljaga – igal
(valla)kodanikul ongi kahtluse korral õigus küsida, kas maksumaksja raha kasutatakse õigesti ja ausalt. Ja ajakirjandusel on kohustus neid kahtlusi kontrollida.

26. veebruar 2021

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...