Connect with us

Uudised

Patrullvõistluse Hiiumaa metsades võitsid naised Läänemaalt

HARDA ROOSNA
Tänavuse Tihu Kevade võitjatele Läänemaalt meeldis kõige enam luureülesanne, mis oli uus element ja andis kolmandiku võidu­punktidest, ainuüksi kiiretest jalgadest enam ei piisanud.
Laupäeval Pühalepa mail toimunud Tihu Kevad, mida seekord nimetati mitte rännakmatkaks, vaid patrullvõist­luseks, algas ja lõppes Suure­mõisa lossi ees. Võistkonna suurus oli neli liiget ning paremusjärjestus kujunes raja läbimise, kontrollpunktide tulemuste ja luureettekande põhjal. Kõikide elementide osatähtsus oli võrdselt kolmandik, seega ainult kaardi­lugemisoskusest ja kiiretest jalgadest seekord ei piisanud.
“Võistluse formaat oli veidi erinev kui eelnevatel aastatel – rada oli lühem ja kontrollpunktide tegevused militaarsemad, kuid samas ei eeldanud militaarseid oskusi, kogemusi või teadmisi. Täiesti uus element oli luureülesanne, millega osalejad said hästi hakkama,” ütles Lääne maleva kompaniiülem leitnant Sven Luik, et tema kui korraldaja jaoks Tihu Kevad õnnestus.
Luik lisas, et luureette­kandeid oli väga tore kuulata, sest võistkonnad kandsid sageli uskumatult detailselt ette, mis luurataval objektil toimus.
Mets varjab sõjaajal
“Mulle väga meeldis, et enamus võistkondasid ei liikunud teedel,” lisas Luik. “Oleme seda üritanud aastate jooksul saavutada ja vastutegevuse põhiline eesmärk ongi inimesed teedelt metsa saada. Kuigi metsas on märksa raskem liikuda, avab see hoopis teise pildi Hiiumaa loodusest. Olenemata, kas osalejad on kohalikud või mandrilt, nähakse nii saart uue nurga alt. Ja mis siin salata, ka sõja ajal mets varjab ja pakub kaitset.”
Võitjaks tuli võistkond number 12 Lääne Naised koos­seisus Maire Kruus, Eda Loik, Anne Kull ja Tuuli Reiman.
Võistkonna kapteni Maire Kruusi muljeid vahendas Hiiumaa naiskodukaitsja Helja Kaptein. Kruus, kes rännakmatkal ka varem, mõned aastad tagasi osalenud, ütles talle, et tookord oli väga hea maastik ja ilus ilm. “Kiitsin just teistele, aga tänavu oli algul soine, vesine, toomingavõsa – hea, et lõpupoole läks maapind kuivemaks,” rääkis Kruus. “Tore oli siiski kõndida mööda metsa ja näha, et ka mõni teine võistkond murrab end võsast välja, sest vastutegevus oli teedel vastas.”
Kõige keerukamaks pidas ta kaardiülesannet, sest see oli teises mõõtkavas kui tava­päraselt. Kõige enam aga meeldis luureülesanne, kus tuli kaugelt jälgida, mis antud objektil toimub. “Aega oleks võinud rohkem olla, just läks põnevaks, aga siis sai aeg otsa,” ütles Kruus. Ka jõe ületamine oli põnev, sest tava­pärast kohta ehk silda ei saanud kasutada. “Parasjagu pikk, rohkem poleks tahtnud, aga põnevust jätkus,” võttis ta Tihu Kevadel kogetu kokku.
Teise koha saavutas võistkond number viis Teeled ja Imelikud ning kolmanda koha pälvis rajal kõige kiirem võistkond, number seitse ehk Taurus.
“Kindlasti tuleb välja tuua kõik noorte võistkonnad, kes silmapaistva innuga ülesandeid täitsid,” lisas leitnant Luik ning tänas malevkonna nimel kõiki osalejaid, korraldajaid ja toetajaid.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...

Digileht

Hiiu Leht 12. aprillil Utoopiast pandi kunst pihta Margus Soonlepast arvab naljast ja elust Hiiumaale jääb neli keskkonnavalvurit Jaburate küla jaburad lood Digilehe saab...