Connect with us

Uudised

Seiklusteotsijad matkasid Tihu Kevadel

Helja Kaptein
Helja Kaptein
Kaitseliidu 22. Tihu Kevade rännakmatk viis võistlejaid nii sohu, merele kui maa alla – lõpppunkti jõudes sai läbitud ligi 40 kilomeetrit.

Kaitseliidu rännakmatk, mis kannab Tihu küla nime, peeti mai viimasel nädalavahetusel Tahkuna poolsaarel. Esimene start Tahkuna militaarmuuseumi juures anti laupäeva, 29. mai hommikul kell 9 ja võistkonnad läksid teele iga viie minuti järel. Kokku võttis pikale teekonna ette 14 võistkonda, neist viis noored ja neli mandrilt. Kolm võistkonda katkestas rännakmatka ja viimased finišeerusid veidi enne südaööd.

Esimesena, kell 19.27 jõudis retke lõpppunkti, mis oli samas militaarmuuseumi õuel, võistkond Välk koosseisus Siret Tara, Anti Tara, Hebe-Kai Kann ja Ats Maivel. Seitsmendana startinud ja kokku 7 tundi ja 55 minutit rajal olnud Välk võitis ühtlasi kogu võistluse.

Võistkonna liige Siret Tara ütles, et nad on käinud sama koosseisuga juba mitmeid aastaid võistlemas, tänavu vahetus neljas liige ja nendega liitus Hebe-Kai Kann. “Võistluse oleme ikka esimeses pooles alati lõpetanud ja rajal liikumise aeg on olnud ikka kiireim,” lisas Siret.

“Mina olingi ainult siis nõus kaasa tulema, kui läheme võitma,” naljatas Hebe-Kai ning kinnitas, et naised tegidki tempot ja vedasid mehi järgi.

Anti Tara kiitis, et tänavuse rännakmatka maastik oli neile meelepärane ja varjuda oli hea. Rada kulges Tahkuna poolsaarel, kus leidub nii tihedat metsa kui sood, nii künkaid kui madalamaid kohti. “Vältisime teid, kus võis kohata vastutegevust,” selgitas ta.

Nimedega punktid

Rajal olnud 12 kontrollpunkti kandsid nimesid Larissa, August, Siim, Jüri, PPA, Julia, Pääste, Sveta, Karel, Aadi, Anni ja Heli ning neis tuli täita mitmesuguseid ülesandeid. “Tegevuspunktidest meeldis neile enim Anni, sinna läheks kohe tagasi,” ütles Hebe-Kai. Selles punktis tuli kanuuga merel käia ja slaalomit sõita.

Siret lisas, et varasematel matkadel pole olnud midagi nii põnevat nagu seekordne “pommide demineerimine” kui võistleja pidi maa all pimedas tegema seda, mida juhendaja raadiosaatja kaudu käskis.

Kokku läbisid Välgud rajal olles 36 kilomeetrit ja tegid 44 200 sammu ning viimased paar kilomeetrit, kui teised tõstsid jalga jala ette, läbisid nemad joostes.

Anti Tara väitis, et jalad kellelgi villis pole, kinnitas, et tuju on hea ning tahaks süüa ja sauna. Sauna küll kohapeal polnud, aga naiskodukaitsja Karin Rünkorg, kes oma abilistega juba hommikust saadik vaaritanud, ootas võistlejaid hernesupi ja pannkookidega.

Teise hiidlaste võistkonna Taurus võistlejad saabusid finišisse Välgust 12 minutit hiljem, aga pidid leppima kolmanda kohaga. Teiseks tuli võistkond Harju mandrilt. Noorte esikoht läks Läänemaale, teine ja kolmas koht hiidlastele.

Korraldaja kogemus

Retke peakorraldaja Anneli Kotter rääkis, et on sel retkel varem ka ise võistelnud ja võttis üle traditsioonilise võistluse head tavad. “Lisasin vaid juurde kontrollpunkte, et rada läbides oleks lõbusam,” ütles ta. “Võistlejad orienteerusid hästi, eksimisi praktiliselt polnud, väga hästi osatakse kaarti lugeda ja punkte leida,” ütles Kotter.

Kontrollpunkte oli kokku 12 ja ülesanded, mida neis täita tuli, hästi läbi mõeldud. Siiski tegi ta järgmise aasta retkeks tähelepaneku, et kontrollpunktides ei tohiks olla nii palju ooteaega ja korraga võiks ülesandeid täita mitu võistkonda.

Rännakmatk jäigi kolmel tiimil pooleli sellepärast, et nad ei jõudnud piisavalt vara finišisse ja pidid katkestama, et jõuda viimase laevaga üle mere.

Kotter tänas kõiki osavõtjaid, vabatahtlikke ning sõpru politsei- ja piirivalveametist, päästeametist ning Kaitseliidust ning soovis õnne nii võitjatele kui kõigile võistkondadele, kes Tihu Kevade rännakmatkast osa võtsid.

Kuna viimased võistlejad saabusid veidi enne südaööd, autasustas Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino võitjaid Kaitseliidu staabis kolmapäeval

Tihu Kevad 2021 võitjad

Täiskasvanud:

I koht Välk: Siret Tara, Anti Tara, Hebe-Kai Kann, Ats Maivel

II koht Harju: Robin Trutin, Arvis Hallik, Heiki Pajur, Kaimo Tamme

III koht Taurus: Sander Kallaste, Jürgen Vahtra, Juhan Klementi, Stanislav Solodov

Noored:

I koht Kanad Põõsas: Mia Maivi Muru, Briti Eliise Jõpiselg, Karmen Loorens, Krisse-Liisa Mastakov.

II koht Hiiukad: Kätlin Mast, Elisabet Kallas, Marta Maripuu, Anni Hiiemets

III koht Rohelised: Bert Omann, Jakob Hiiemets, Kaur Pranno, Maarja Olesk

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...