Connect with us

Transport

Parvlaev Tiiu kapten selgitab: kas suvel on lootust saada praamiga mandrile

Kapten Arvo Suurhans.

Katrin Press
TS Laevade parvlaeva Tiiu kapten Arvo Suurhans selgitab mitu lisareisi tänavu suveks on plaanitud ja kuidas praamijärjekorda vältida.

“Sel suvel oleme graafikud pakkinu nii tihedalt täis kui võimalik. Teeme näiteks jaani pühade perioodil Virtsu-Kuivastu liinil 179 reisi ja Rohuküla-Heltermaa liinil 64 reisi. Võrreldes eelmise aasta jaanipäevaga on erinev see, et oleme väljumisi sihtinud paremini ning planeerinud neid aegadele, kus mullu oli suurem nõudlus.

Kogu suveks oleme Virtsu-Kuivastu liinil sõidugraafikut tihendatud Regula reisidega, kokku teeb Regula suve jooksul 536 reisi. Rohuküla-Heltermaa liinil tuleb jaani ajaks vajadusel abiks parvlaev Mercandia VIII. Selleks, et kõik soovijad saaksid külastada saarte suurüritusi, on mõnel korral letis lausa ööpraam.

See aga ei tähenda, et algav puhkuste periood meile väga töised ei saa olema. Eks suvi ongi selline aeg, et kui saarte ja mandri vahel põrutaks ka rohkem laevu, oleks ikka ootamist. Sest mandri ja saarte vahel spontaanselt reisijaid jagub. Kui neil ehkupeale katsetajatel kulub sadamani jõudmiseks vaid mõned tunnid, siis meil kulub ootamatu reisi ettevalmistamiseks ja laeva käivitamiseks oluliselt rohkem aega. Laev ei ole auto ja sõit vajab rohkem ettevalmistust.

Sabasse passima ei soovita ma aga kellelgi end sättida. E-pileti saab soetada paari minutiga ning siis on selge, kummal pool kallast nädalavahetust pidada saab.

Soovitan huvilistel kiirustada – reisijaid mahub laevadesse piiratud arv ning järjekorra vältimiseks on mõistlik soetada e-pilet. E-piletiga on pääs valitud väljumisele tagatud, kuid üldjärjekorras reisijatele me sellist lubadust anda ei saa, kuna me ei tea üldjärjekorras reisimise nõudlust ette. Ehk suvel saab praamile küll, kui pileti aegsasti ette ära ostad. Praamipileteid soetades kehtib reegel “kes ees, see sees”.”

 

Arvo Suurhans

Tiiu kapten

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.